Agresja wobec obrońców życia

W internecie można zobaczyć filmy, na których agresywna grupa młodych ludzi towarzyszy pokojowo nastawionym uczestnikom procesji „1000 krzyży dla życia”.

Było to ekumeniczne spotkanie, przypominające o rocznicy wydania encykliki papieża Pawła VI „Humane Vitae” (25 lipca). Obrońcy życia przynoszą ze sobą białe krzyże – symbol dzieci, na których dokonano aborcji. W Salzburgu uczestnikom przemarszu towarzyszył wizerunek Matki Bożej z Guadelupe – patronki kobiet w ciąży. Modlący zachowywali się spokojnie, śpiewali pieśni i wspólnie się modlili.

Na agresywne zachowania zwolenników aborcji zareagowała policja. Funkcjonariusze otoczyli demonstrantów, którzy nieśli transparenty z hasłami nawołującymi do legalizacji aborcji: „Gdyby mężczyźni mogli być w ciąży, aborcja już dawno byłaby podstawowym prawem”. Pochód demonstrantów otwierał czarny transparent z napisem „Zapobiegnijmy przymusowi reprodukcji. Aborcja na żądanie dla każdego” i rysunkiem kondomu, w którym umieszczone zostało logo Human Life International. Organizacja ta  pomogła zorganizować przemarsz obrońców życia.

Salzburg24.at Abtreibung: Demo in Salzburger Altstadt

«« | « | 1 | » | »»
  • MacBlacker
    10.08.2013 09:15
    Najpierw jest się lewicowcem bo człowiek jest głupi i niedoświadczony z powodu młodego wieku, potem większość wyrasta i wstydzi się swojej młodzieńczej głupoty - część nie wyrasta i zostaje podstarzałymi czerwonymi sukinsynami.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.