Michalak nowym-starym RPD

Senat zatwierdził w piątek wybór Marka Michalaka na rzecznika praw dziecka. Będzie to jego druga kadencja na tym stanowisku. Michalak nie miał kontrkandydatów; zgłosił go klub PO.

Za udzieleniem zgody na powołanie Michalaka w tajnym głosowaniu opowiedziało się 59 senatorów, 25 było przeciw. 12 lipca na rzecznika praw dziecka wybrał go Sejm. Pięcioletnia kadencja Michalaka rozpocznie się po wakacjach, gdy złoży ślubowanie w Sejmie.

Po raz pierwszy Michalak został wybrany na urząd RPD 23 lipca 2008 roku. Po zatwierdzeniu wyboru przez Senat złożył ślubowanie przed Sejmem 25 lipca 2008 r. Deklarował, że podczas kolejnej kadencji będzie kontynuował swoje dotychczasowe działania.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MICHALAK, RPD, SENAT

 • Ptyś
  09.08.2013 12:06
  I bardzo dobrze, bo to jeden z lepszych Rzeczników Praw Dziecka.
 • cypisek
  09.08.2013 12:18
  Ten człowiek jest żałosny; albo jakaś niedojda albo sczwany cynik. W każdym razie dzielnie walczy z problemami dzieci, z których najwięcej sam wynajduje jako problemy-np. profilatyczne zwalczanie dyskryminacji dzieci z in vitro. A niewinne i bezbronne dzieci zabijane w łonach matek rzecznika dziecka kompletnie nie obchodzą! Chyba zwyczajny karierowicz-lizus maistremowych mediów
 • Stanisław_Miłosz
  09.08.2013 18:11
  - Dorośliśmy do tego, aby w dziecku zauważyć człowieka - powiedział Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak podsumowując swoją mijającą, pięcioletnią kadencję.

  Jak dodał "przez lata dziecko było takim mniejszym człowiekiem, takim przyszłym obywatelem, a nie kimś w pełnym tego słowa znaczeniu".*/


  Skoroście Michalak wreszcie dorośli, to jest nadzieja, że zauważycie Człowieka w dziecku nienarodzonym i weźmiecie się wreszcie ostro do roboty by bez zbędnej zwłoki zdelegalizować aborcję i in vitro.
  Bo samochwałów w krótkich majtach nam nie potrzeba.
  Czekamy towarzyszu Michalak na efekty.
  */
  http://niezalezna.pl/44657-belkot-rzecznika-praw-dziecka
 • xena
  09.08.2013 18:23
  Czy to prawda, że doradcą społecznym Pana Rzecznika był niejaki Jakub Śpiewak, szef fundacji Kidprotect.pl, który roztrwonił pieniądze jakie ludzie przeznaczali dla dzieci?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.