Gołdap ma Kartę Dużej Rodziny

50-procentowe zniżki dla wielodzietnych rodzin na zajęcia sportowe i wydarzenia kulturalne organizowane przez placówki samorządowe proponuje od 1 września samorząd Gołdapi. To trzecie miasto na Warmii i Mazurach, które wprowadza Kartę Dużych Rodzin.

Rodziny z Gołdapi mogą już składać wnioski o wydanie zniżkowej karty do ośrodka pomocy społecznej - poinformowała PAP wicedyrektor placówki Iwona Wasilewska. Dodała, że ze zniżek związanych z otrzymaniem Karty Dużych Rodzin może skorzystać 2,4 tysiąca osób.

"Karty wydawać będziemy wszystkim wielodzietnym rodzinom bez względu na ich dochód. Kartę mogą otrzymać rodziny mające trójkę i więcej dzieci, rodziny zastępcze oraz prowadzący rodzinne domy dziecka" - podkreśliła.

Wiceburmistrz Gołdapi Jacek Morzy powiedział PAP, że z wprowadzeniem przez samorząd Karty Dużej Rodziny nie wiążą się żadne dodatkowe wydatki samorządu.

"Chodzi o to, że z oferty instytucji samorządowych będą mogły skorzystać rodziny, które do tej pory w ogóle nie uczestniczyły w imprezach kulturalnych czy zajęciach sportowych. Uważamy, że nie będzie dodatkowych wydatków z budżetu miasta, wręcz przeciwnie wpływy do budżetu będą większe niż do tej pory" - ocenił Morzy.

Na Warmii i Mazurach Karta Rodziny 3 plus obowiązuje już w Ełku, a od października ze zniżek w planetarium, teatrze lalek czy w basenach będą korzystać duże rodziny w Olsztynie. Samorządowcy namawiają także przedsiębiorców, by wprowadzali dla wielodzietnych rodzin zniżki na usługi czy zakupy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg