„Chroń życie. To się opłaca”

Pod tym hasłem Irlandia obchodzi Dzień dla życia.

W tym roku w jego centrum stoją nie tylko nienarodzone dzieci i ich matki, ale także osoby starsze, skłaniające się ku samobójstwu i ich rodziny. Chodzi o wypracowanie w społeczeństwie klimatu współczucia, zrozumienia i szczególnej uwagi dla ludzi przechodzących w swym życiu przez trudne chwile. Ta postawa ma być swoistą przeciwwagą dla coraz bardziej powszechnego w irlandzkim społeczeństwie braku szacunku dla ludzkiego życia i znieczulicy na problemy innych.

Warto dodać, że słowa będące mottem tegorocznego Dnia dla życia w Irlandii pochodzą z homilii kard. Bergolio. Wygłosił ją w 2005 r. do położnych w czasie Mszy sprawowanej we wspomnienie ich patrona św. Rajmunda Nonnata. Przydomek „nonnat”, który daje się przetłumaczyć jako „nienarodzony”, otrzymał święty gdyż przyszedł na świat w niespotykanych okolicznościach. Został wyjęty z ciała swej matki dzień po jej śmierci.

«« | « | 1 | » | »»
 • gr3
  08.10.2013 00:51
  "Został wyjęty z ciała swej matki dzień po jej śmierci"
  Są na to jakieś dokumenty, czy to tylko legenda? Może jakiś lekarz się wypowie, ale nie wydaje mi się realne przeżycie płodu dłużej niż kilka minut po śmierci matki...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.