Nienarodzone dziecko znaleziono w kanalizacji

Poznańska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia przeprowadzenia nielegalnej aborcji. Sprawa dotyczy znalezienia martwego płodu w kanalizacji szpitala w Puszczykowie (Wielkopolskie).

Jak poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus, trwa ustalanie, skąd płód znalazł się w zlewni szpitalnych ścieków. "Biegli sprawdzą, czy w tym płodzie znajdowały się substancje wczesnoporonne, potwierdzi nam też wiek płodu. Podejrzewamy, że raczej trudno będzie ustalić matkę" - podała Mazur-Prus.

Wstępnie przyjęto, że znaleziony płód miał ok. 10-12 tygodni, dziecko było płci męskiej.

Jak dodała Mazur-Prus, trwa przesłuchiwanie świadków, w tym osoby, która znalazła ciało.

W poniedziałek policja w Puszczykowie otrzymała wiadomość, że pracownik oczyszczający szpitalną kanalizację znalazł płód w zlewni ścieków. Policja i prokuratura rozpoczęły ustalanie nazwisk kobiet, które w ostatnim czasie mogły znaleźć się w szpitalu. Badana jest też szpitalna dokumentacja i rejestry.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.