Nagrody dla teatrów lalek

W minionym tygodniu w Katowicach odbywał się 11. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Katowice–Dzieciom”. Mali widzowie obejrzeli 11 spektakli granych przez teatry z całego świata od Kanady po Białoruś.

Jury, któremu przewodniczyła  Ida Hledíková ze Słowacji przyznało  Grand Prix za najlepsze przedstawienie Festiwalu – w wysokości 8 tys. zł –   Teatrowi Lalek Banialuka z Bielska-Białej za „Złoty klucz” Jana Ośnicy w reżyserii Janusza Ryla-Krystianowskiego. Zespołową nagrodę aktorską za najlepszą rolę kobiecą – w wysokości 4 tys. zł –  za role w przedstawieniu „Opowieść o drzewie” otrzymali Nathalie Derome, Karine Sauvé i Anne Brulotte-Légaré z teatru Des mots d’la dynamite z Montrealu (Kanada).

Natomiast zespołową nagrodą aktorską za najlepszą rolę męską – w wysokości 4 tys. zł – za role w przedstawieniu „Na zewnątrz jest miejsce” zostali uhonorowani  Iker Pérez i Javier Martín z teatru Arena en los bolsillos z La Zubii (Hiszpania).  Nagrodą Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Lalki i Aktora Ateneum  dostał teatr Compagnia Drammatico Vegetale z Rawenny (Włochy) za kreację przestrzeni plastycznej w spektaklu „Che sì che no”.

Festiwal odbywa się w Katowicach co dwa lata. W tym roku w prezentowanym repertuarze pojawiło się dużo spektakli dla dzieci najmłodszych do 3 lat.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama