Jezu, co oni zrobili!

„Przemoc dotyczy kobiet w każdym wieku” - pikieta przed galą Wyróżnienia Białej Wstążki.

Fundacja Centrum Praw Kobiet i Fundacja im. Jolanty Kwaśniewskiej zorganizowały galę Wyróżnienia Białej Wstążki. Wyróżnienie ma być sposobem docenienia mężczyzn, którzy nie przechodzą obojętnie obok przemocy wobec kobiet.

Gdy członkowie Fundacji Pro-Prawo do Życia zapytali organizatorów gali o stanowisko w sprawie zabijania dziewczynek przed narodzeniem… cofnięto im zaproszenia.

W związku z tym Fundacja Pro przed wejściem na galę zorganizowała pikietę z transparentem przedstawiającym dziewczynkę zabitą przed narodzeniem i z napisami: „Przemoc dotyczy kobiet w każdym wieku” i „Najczęściej zabijane są kobiety przed narodzeniem”.

Kamera Razem.tv zarejestrowała reakcje ludzi, wśród których było wiele dzieci. Dzieci często wyrażały oburzenie tym, co zrobiono temu dziecku, niektórych dorosłych zaś oburzał fakt, że widzą to dzieci. Na nagraniu słychać przejmujący dziecięcy głos: „Co oni zrobili! Jezu, co oni zrobili!”. Nic jednak nie wskazywało na to, żeby dzieci przeżywały traumę. Za to z pewnością dobrze zapamiętają, jak skutkuje to, czego domagają się rzecznicy aborcji.

Więcej filmów na Razem.tv.

«« | « | 1 | » | »»
 • dadon
  04.12.2013 07:13
  byłem, jestem i będę przeciwny wykorzystywaniu takich zdjęć do promowania życia i miłości. I ze względu na psychikę dzieci ( to , że "nie widać, żeby przeżyły traumę" nie znaczy, że nie zostały psychicznie skrzywdzone ) i ze względu na późniejsze możliwe efekty tego, Sam znam przypadki, że zmuszanie do oglądania filmu z aborcji ( a pokazywany był, nie wiem czy jest nadal, na lekcjach religii i sam musiałem go kiedyś obejrzeć ) doprowadziło do odejścia od Kościoła. Jeżeli chcemy głosić Prawdę o Bogu Kochającym każdego to naprawdę trzeba to robić w taki sposób. Głośno wszyscy krzyczą, że młode pokolenie jest obojętne na krzywdę, nie rozróżnia dobra i zła, a jako przyczynę tego podaje się, ciągłe pokazywanie im w tv, w grach przemocy - co w końcu powszednieje i przestaje być pojmowane jako coś złego. Czy trzeba walcząc o słuszną sprawę robić tak jak inni. To trochę tak jak dziennikarze którzy żeby złapać widownię szukają coraz drastyczniejszych, krwawych materiałów, im gorzej tym większa oglądalność. Już to kiedyś tutaj napisałem, decyzja o zabiciu nienarodzonego dziecka ( wg mnie ) jest często wynikiem obaw, niedoinformowania, a często braku pomocnej dłoni. Może jednak warto dotrzeć do sedna, wyciągać rękę do kobiet w ciąży. Tego nie załatwi żadna ustawa, przepis, żadne ludzkie prawo, zamiast wydawać pieniądze na takie transparenty może lepiej postarać się aby każda kobieta stoi przed takim strasznym wyborem trafiła na pomocną dłoń, choćby ulotkę z adresem gdzie będzie mogła porozmawiać, otrzymać pomoc tę duchową, bo ona jest najpotrzebniejsza
 • dadon
  04.12.2013 07:24
  Jeszcze taki mały kamyczek do ogródka GOścia, na waszej stronie i w gazecie jest wiele reklam, różnych, ten artykuł jest jednym z wielu pojawiających się ostatnio na tematy wokół zabijania nienarodzonych. Tak sobie pomyślałem, że gdybym jako kobieta stał przed takim dylematem, szukał pomocy, to pewnie wszedłbym na waszą stronę, lub wziął Gościa do ręki i tam szukał pomocy - a teraz sobie odpowiedzcie czy bym ją znalazł, czy wśród tych ogłoszeń jest choć jedno z napisem " jesteś w ciąży, masz problem, jesteśmy dla ciebie "
  ja nie znalazłem.
 • saherb
  05.12.2013 10:46
  Ktoś może zapytać: "Dlaczego pozwalacie, żeby nasze dzieci oglądały takie zdjęcia?".
  A ja pytam: "Dlaczego pozwalacie, żeby wasze dzieci były na tych zdjęciach?".
 • MacBlacker
  10.12.2013 21:27
  Fakt faktem - kobiety stosują przemoc w każdym wieku - tyle że jak są małe, to ta przemoc też jest mała. Ale gdy dorosną ich ofiarami padają dzieci i mąż,Czasami też inne osoby z rodziny - oczywiście kobiety nie okładają innych pięściami (choć i to się zdarza) one są bardziej perfidne - stosują przemoc psychiczną,upokarzanie, podcinanie skrzydeł,szantaż uczuciowy itp!

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.