Dzięki kanonizacji przepchną seksedukację?

Jest obawa, że projekt ustawy o edukacji seksualnej, firmowany nazwiskiem Wandy Nowickiej, może być przepchnięty przez Sejm pod nieobecność posłów, którzy wyjadą na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII.

Projekt ten - jak przyznają jego twórcy w oficjalnym uzasadnieniu - ma na celu wdrożenie w polskich szkołach seksedukacji, prowadzonej według wielokrotnie krytykowanych (także w GN) standardów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Ma on już za sobą pierwsze czytanie. Sprawozdanie z prac sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży ma być przedstawione Sejmowi na posiedzeniu, zaplanowanym na 23-24 kwietnia. Komisja chce odrzucenia projektu. Negatywną opinię o nim wydał także rząd. I można by się spodziewać, że projekt Nowickiej bez większych problemów zostanie odrzucony, gdyby nie to, że Sejm ma się nim zająć w czasie, gdy część posłów wyjedzie do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Można się spodziewać, że zostaną inni – choćby z SLD i Twojego Ruchu - którzy będą głosować za tym projektem.

Jak się dowiedzieliśmy w biurze prasowym Sejmu, jeśli do projektu nie zostaną zgłoszone poprawki i nie zostanie on skierowany do dalszych prac w komisji, to teoretycznie możliwe jest, że już podczas najbliższego posiedzenia dojdzie do trzeciego czytania, a nawet zasadniczego głosowania nad tą ustawą. Pod nieobecność posłów uczestniczących w kanonizacji może więc dojść do przyjęcia ustawy przez Sejm. Oczywiście, nie zakończyłoby to procesu legislacyjnego, ale stanowiłoby duży krok w stronę przepchnięcia w parlamencie wysoce szkodliwego prawa.

Przeczytaj także uzupełnienie powyższej informacji: Seksedukacja a kanonizacja

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SEKSEDUKACJA

 • halina
  17.04.2014 18:34
  NALEZY ODLOZYC GLOSOWANIE

  poniewaz ten wyjazd jest wazniejszy i nie powtorzy sie juz nigdy taka sytawcja
  a GLUPIA USTAWA KTOREJ NIKT Z RODZICOW NIE POPIERA powinna zejsc z porzadku dziennego ...do smieci
 • Jan 57
  17.04.2014 21:24
  .... Komisja chce odrzucenia projektu. Negatywną opinię o nim wydał także rząd. ...
  Na co w takim razie liczy pani Marszałek ?
  Jest to zbyt ważna sprawa i pani Marszałek KOPACZ winna zdjąć ten punkt z porzadku obrad do następnego posiedzenia, kiedy to będą wszyscy posłowie. Pani Nowicka - proszę nie liczyć " na drapane" przecież jest pani zastępcą Marszałka Sejmy a nie KONIEM TROJAŃSKIM .......... !
 • Florian
  17.04.2014 21:37
  - Ci dla których bogiem jest kasa, zostają.
  - Chodzi o ogromne pieniądze firm pseudo "farmaceutycznych".
 • paweł
  18.04.2014 07:21
  Czy p.Marszałek Sejmu nie jest z tej samej organizacji,partii co uczestnicy rządu? Jeśli rzeczywiście są przeciw - dlaczego nie odłożyć głosowania...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.