W lasach armia grzybiarzy

Tegoroczna pogoda jest bardzo korzystna dla grzybów, dlatego też amatorów tych leśnych przysmaków można już spotkać praktycznie w każdym większym lesie - zauważa "Nasz Dziennik".

Przy tej okazji bardziej wprawieni w takich wyprawach przypominają, że nauka grzybobrania nie jest ani łatwa, ani krótka, więc wybierając się na nie, nie wystarczy zaopatrzyć się jedynie w atlas grzybów.

Dlatego też apelują do początkujących grzybiarzy, aby na wycieczkę do lasu wyruszali z kimś bardziej doświadczonym, inaczej może skończyć się to tragicznie. Choć, jak przyznają, rutyna może zgubić także doświadczonego grzybiarza, więc ostrożności nigdy za wiele.

Jak przypomina "NDz", Polska jest unijnym potentatem jeśli chodzi o produkcję grzybów - zarówno leśnych, jak i pieczarek. W wielu sieciach handlowych za granicą świeże grzyby (poza pieczarkami) pochodzą tylko z Polski - zauważa dziennik.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.