Starsi pracują więcej

W Polsce pracuje już 43,8 proc. osób w wieku 55-64 lata, informuje "Rzeczpospolita" w oparciu o dane GUS. Od 2004 r. wskaźnik pracujących w tym przedziale wiekowym wzrósł o niemal 70 proc.

Tylko w ub. roku przybyło aż 112 tys. pracujących starszych osób. Jest ich już 2,4 mln.

W ślad za zwiększającą się liczbą starszych pracowników nie rośnie bezrobocie młodych. Wskaźnik zatrudnienia w przedziale 20-24 lata przez ostatnie dwa lata wzrósł z 42 do 43,8 proc., a bezrobocie wśród nich zmalało z 25,7 proc. do 21,2 proc.

«« | « | 1 | » | »»
  • Tadeusz
    26.02.2015 10:39
    I tak się robi dobrą wiadomość ze złych ogólnych wskaźników. Wystarczy wyciąć dane o obywatelach w wieku 24-55 lat (najlepszy wiek produkcyjny) i od razu nam podskakują słupki. Do tego ani słowa o przyczynach (ponad 2 miliony młodych na emigracji) i umowy śmieciowe, a zaraz humory rządowym urzędnikom się poprawiają. Ale myślących ludzi nie oszukają! Nawet dodając do tego fantazję badań CBOS.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.