Dziecko urodziło się, choć matka nie żyła

Kobieta zmarła 20 lutego. Po trzech miesiącach urodził się jej syn.

W szpitalu w Lizbonie urodził się chłopczyk, którego mama zmarła 20 lutego. Od tamtej pory funkcje wegetatywne jej organizmu były sztucznie podtrzymywane za pomocą aparatury medycznej, ze względu na dziecko, które rozwijało się w łonie kobiety.

Poród przez cesarskie cięcie odbył się po 32 tygodniu ciąży, gdy chłopczyk mógł już przeżyć poza organizmem matki. Dziecko jest zupełnie zdrowe.

To kolejny taki przypadek. W kwietniu podobne zdarzenie miało miejsce we Wrocławiu, gdzie na świat przyszło dziecko, utrzymywane przez 55 dniu w organizmie kobiety, u której lekarze stwierdzili śmierć mózgu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.