Kielce: 12-latka urodziła dziecko

12-letnia dziewczynka urodziła dziecko w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Ponieważ matka była zbyt drobna, żeby urodzić dziecko siłami natury, do rozwiązania doszło przez cesarskie cięcie. Obydwoje czują się dobrze – podało „Echo Dnia”.

Młodociana matka była wcześniej umieszczona w placówce wychowawczej. 

Prokuratura prowadzi śledztwo przeciw 29-letniemu Józefowi J., który jest domniemanym ojcem dziecka. Nie chodzi jednak o przestępstwo zgwałcenia, a o doprowadzenia małoletniej poniżej lat 15. do obcowania płciowego. Grozi za to od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Od redakcji: Wiek 12 lat nie jest odpowiedni do rodzenia dzieci – to oczywiste. Uprzedzając jednak dyskusję, która pewnie za chwilę nastąpi przy okazji sejmowej debaty nad propozycjami zmiany prawa dot. aborcji, podkreślmy, że tym bardziej nie jest to wiek odpowiedni do czynienia z młodziutkiej matki morderczyni własnego dziecka. Dziewczynce i jej dziecku należy się wsparcie ze strony dorosłych.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  20.09.2016 23:17
  Słuszna uwaga redakcji pod tekstem informacji ! Tak trzeba robić.
 • Gość
  21.09.2016 07:20
  Jaki katolicyzm jak ponoć jest Cyganka...poknikj się w głowę
 • trzinaalli
  21.09.2016 09:38
  "Dziewczynce i jej dziecku należy się wsparcie ze strony dorosłych.". A dlaczego tylko im? Ojcu dziecka też należy się wsparcie, a nie nękanie i oskarżanie. Przecież to jest nowo powstała rodzina i jako CAŁOŚCI należy się wsparcie. Młodociany wiek matki dziecka tylko świadczy o tym, że "za bardzo się pośpieszyli". Gdy ojciec dziecka trafi do więzienia, to okazane "wsparcie" dziewczynce będzie niedźwiedzią przysługą.
 • Gość
  21.09.2016 11:11
  Często mam wrażenie, że pod artykułami Gościa piszą osoby niezrównoważone psychicznie, poziom jest nieraz żenujący. U Romów dziewczęta bardzo szybko dojrzewają i mentalność jest inna niż wasza. A jeśli byli trochę" niegrzeczni" to czemu się dziwić. Trochę poszerzmy horyzont. Pedofilami są instruktorzy, tatusiowie, nauczyciele, tynkarze, wystarczy sprawdzić statystyki. Szalona miłość, bardzo pierwsza i tyle, bez antykoncepcji, jak to może jest u waszych dzieci a nie wiecie.Zamilknijcie, parę osądzi król romski a krewni się zatroszczą lepiej niż u polaków
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.