Szydło i Morawiecki o aborcji

Jestem przeciwko liberalizacji prawa aborcyjnego - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Wicepremier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że jest za utrzymaniem obecnego kompromisu aborcyjnego.

"Jestem przeciwko liberalizacji prawa aborcyjnego. Jestem za tym, żeby projekty obywatelskie trafiały do dyskusji, żeby projekty obywatelskie były debatowane w Sejmie" - powiedziała Szydło podczas czwartkowej konferencji prasowej odpowiadając na pytania dziennikarzy.

"Natomiast, jeżeli jest próba wykorzystania idei projektów obywatelskich do walki politycznej, to ja się z takim traktowaniem projektów obywatelskich nie zgadzam" - dodała szefowa rządu.

Jej zdaniem politycy powinni toczyć spór i walkę polityczną tak, jak jest to zapisane w demokracji. "Czyli powinniśmy się spierać na argumenty, powinniśmy rozmawiać i debatować w Sejmie, natomiast nie mieszać do polityki właśnie spraw, które dla obywateli są niezwykle istotne i wykorzystywać ich politycznie" - powiedziała Szydło.

Zaznaczyła, iż PiS wyraźnie podkreślał w poprzedniej kadencji, że PO i PSL "lekceważyły ludzi nie chcąc prowadzić debaty, na przykład nad sprawami dotyczącymi wieku emerytalnego". Jak mówiła, wtedy taki projekt obywatelski został wyrzucony do kosza.

"Jestem za utrzymaniem obecnego kompromisu aborcyjnego" - powiedział z kolei wicepremier, szef resortów finansów i rozwoju, Mateusz Morawiecki, który wspólnie z premier Szydło uczestniczył w konferencji.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  29.09.2016 16:06
  A bojowy redaktor nic ? Nie narazi się pisowi?
 • Gość
  29.09.2016 20:07
  Eugeniusz_Pomorze moze cos tu pomoze bo przekonywal mnie,ze prezydent Duda i PiS musial klamac,zeby wygrac wybory aby wprowadzic zakaz aborcji....oni klamali bo chcieli do koryta a aborcje maja tam gdzie ja mieli jak widac po wypowiedzi Morawieckiego i Szydlo.Koryto jest najwazniejsze dla nich kochany Eugeniuszu a rachunki za ich rzady juz nam drukuja do zaplaty.Jak myslisz co nam zdrozeje najpierw? Prad czy woda?Bo oplaty bankowe juz poszybowaly w gore... a tak przy okazji to Cie pozdrawiam Eugeniuszu
 • Gość
  29.09.2016 20:39
  Szydło i Morawiecki - "pomazańcy Kaczyńskiego", a kim jest Kaczyński ?
 • trzinaalli
  30.09.2016 09:46
  Pani premier jest przeciwko liberalizacji prawa aborcyjnego, ale nie powiedziała czy jest za większą prawną ochroną życia.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.