Kolejny projekt ochrony życia zostanie utrącony?

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia złożyła we wrześniu projekt ustawy zakazującej aborcji i sprzedaży pigułek „dzień po” bez wprowadzania karalności matek. Jednak najprawdopodobniej także ten projekt zostanie utrącony i nie wejdzie nawet pod obrady Sejmu.

Projekt PFROŻ został złożony w trybie ustawy o petycjach, co zwolniło jego pomysłodawców z obowiązku zbierania pod nim podpisów obywateli, ale za to wystawiało na ryzyko, że nie wejdzie on nawet pod obrady Sejmu, jeśli nie zarekomenduje go pozytywnie sejmowa komisja ds. petycji. Taki scenariusz, niekorzystny dla ochrony dzieci nienarodzonych, jest najbardziej prawdopodobny, ponieważ referentem projektu w komisji będzie posłanka PO Małgorzata Kochan, która nie ukrywa, że nie będzie rekomendować prowadzenia dalszych prac nad tą ustawą.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.