MS: Nie ma prac nad wypowiedzeniem konwencji antyprzemocowej

Rząd nie podjął żadnego postanowienia i aktualnie nie pracuje nad wypowiedzeniem konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej - poinformował PAP we wtorek rzecznik ministra sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

To odpowiedź na podaną przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich informację, że do pełnomocnika rządu ds. równego traktowania pod koniec listopada 2016 r. wpłynął przygotowany przez MS projekt wniosku o wypowiedzenie konwencji.

Kaleta dodał, że nie ma "jakiegokolwiek postanowienia w zakresie wycofania się z ochrony praw kobiet i dzieci, które padają ofiarą przemocy domowej"; nie ma też planów odmawiania pomocy ofiarom takiej przemocy.

"Ochrona przed przemocą, w szczególności dzieci i osób starszych jest priorytetem działań podejmowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Rząd podejmuje działania zmierzające do objęcia ochroną wszystkich ofiar przemocy domowej. Ministerstwo Sprawiedliwości na bieżąco monitoruje też przepisy prawa służące ochronie przed przemocą, w tym monitorowane są zobowiązania Polski w tym zakresie wynikające z umów międzynarodowych" - podkreślił.

Polska podpisała konwencję w grudniu 2012 r., a ratyfikowała - w 2015 r. Wielokrotnie krytykowaliśmy w GN konwencję i jej ratyfikację przez Polskę. Protestowały też 53 organizacje kobiece, zrzeszone w Forum Kobiet Polskich. Jej przeciwnikiem był także prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Bydgoszczanin
  10.01.2017 15:18
  Co z Was za prawica? Jacy z Was konserwatyści? Panie i Panowie posłowie PiS? Najpierw nie zakazujecie zabijania nienarodzonych dzieci, a teraz nie wypowiadacie genderowej konwencji, na podstawie której do polskich przedszkoli i szkół bolszewicka Unia Europejska wprowadzi nauczanie o tym, że rodzina heteroseksualna, czyli składająca się z kobiety i mężczyzny jest nienormalna i niepostępowa? Gdzie są w PiS ludzie, którzy naprawdę wyznają wiarę katolicką? Dlaczego milczą?
 • Wow Ras
  11.01.2017 07:17
  nie chcemy fundamentalistów katolickich, nie chcemy fundamentalistów islamski. Żadnych fundamentalistów nie chcemy!!!
 • Gość
  12.07.2018 15:43
  "Konwencja [Stambulska] chroni przed takimi "nieporozumieniami" na tle religijnym i kulturowym jak przykładowo:

  - Honorowe zabójstwa. Był przypadek, chyba gdzieś w Anglii, że mężczyźnie który zabił swoją córkę złagodzono wyrok do minimum. Określono, że morderstwo było nieporozumieniem na tle religijnym i kulturowym właśnie!

  - Przymusową aborcję. Wiele kobiet zmusza się do aborcji ze względu na płeć dziecka. Rodzina kładzie nacisk na męskiego potomka i nie chce np. utrzymywać kolejnej dziewczynki

  - Przymusowe małżeństwa. I nie tyczy się to tylko i wyłącznie kobiet wbrew pozorom. Młodzi chłopcy też są zmuszani do małżeństw, aby rodziny mogły utrzymać jakieś tam koneksje.

  - Okaleczenia na tle religijnym, np. obrzezanie kobiet. Była historia, że jakiś emigrant z Afryki, który w Wielkiej Brytanii nie mógł znaleźć kobiety "fachowo" zajmującej się obrzezaniem, sam "obrzezał" córkę kuchennym nożem. Skończyło się to jej śmiercią." cyt. za: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=10944
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.