Kopacz: Gwarantuję, że konwencja przejdzie

Na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu posłowie zajmą się projektem ustawy ratyfikującej konwencję ws. przemocy wobec kobiet. Na czwartek zaplanowano posiedzenie sejmowych komisji, które mają zaopiniować poprawki zgłoszone do projektu we wrześniu ub.r.

Jeśli komisje spraw zagranicznych oraz sprawiedliwości i praw człowieka rozpatrzą poprawki i przyjmą sprawozdanie w sprawie projektu, będzie go można poddać głosowaniu.

Premier Ewa Kopacz, pytana we wtorek na konferencji po posiedzeniu rządu o ratyfikację konwencji, powiedziała, że jeśli komisja skończy pracę w czwartek, jest szansa, że w piątek odbędzie się głosowanie.

Poinformowała, że podczas głosowania w Sejmie nad ustawą ratyfikującą konwencję nie będzie dyscypliny partyjnej. "Ale gwarantuję, że konwencja głosami PO przejdzie" - zapewniła.

Nieoficjalnie politycy PO przyznają, że konwencja dzieli posłów ich klubu - część z nich jest przeciwna ratyfikacji. Z drugiej strony premier Ewie Kopacz zależy, by doprowadzić prace nad konwencją do końca i by klub głosował w tej sprawie jednomyślnie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • N7fan
  04.02.2015 04:25
  Jak widzę tego "Aliena" na tym zdjęciu oraz na innych, to się za każdym razem zastanawiam, jak do tego doszło w naszym kraju, że "Alieny" przeciwne ludzkości zasiadają w ważnym (jak dotąd...) miejscu dla naszego kraju i podejmują z tego miejsca tak niszczycielskie dla naszych obywateli i obywatelek decyzje. Tylko ją pomalować na zielono i "Alien" murowany!!! Z charakteru (który pokazuje swoimi decyzjami) już dawno jest (a może była zawsze...???), tylko tego kolorku zielonego coś brakuje (a może to tylko kamuflaż...???)
  Aż chce się wołać, już nie po cichu, tylko na głos: Brunonie (lub jemu podobni), gdzie jesteś???!!! Czy tylko Ty mogłeś zrobić tam porządek???!!! I czy to jedyny, skuteczny sposób na pozbycie się "Alienów" z naszej Ojczyzny i Jej władz, Jej rządu???!!!
 • MacBlacker
  04.02.2015 18:23
  Nie dośc że klamczucha to jeszcze hunwejbinka...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.