Kuźnia... dla młodych

W Duszpasterstwie Akademickim "Resurrexit" rusza nowy cykl spotkań. Na początek okazja, by skonfrontować z rzeczywistością własne wyobrażenia o życiu młodych rodziców.

Nowy cykl spotkań reklamowany jest pod nazwą. „Kuźnia życia”. W tej kuźni młodzi ludzie mają przede wszystkim z pomocą ognia i wody łaski Ducha Świętego wykuwać samych siebie.

Wspólnie z zaproszonymi gośćmi będą szukać narzędzi i wzorców, które pomogą im ukształtować siebie na dojrzałych, odpowiedzialnych, pięknych i dobrych ludzi, aktywnie budujących dobre związki i żyjących pełnią życia.

– Będziemy poszukiwać odpowiedzi na nurtujące nas i naszych rówieśników pytania dotyczące pracy nad sobą, budowania relacji z innymi, gospodarowania swoim czasem i środkami materialnymi, funkcjonowania młodego chrześcijanina we współczesnym świecie – zapewniają pomysłodawcy „Kuźni życia”

Gościem pierwszego spotkania pt. „Rodzina? To nie musi boleć”, które odbędzie się w poniedziałek 13 lutego, będzie dr Emilia Lichtenberg-Kokoszka. Opowie, jak inwestować w szczęśliwą rodzinę, przybliży kwestie macierzyństwa i ojcostwa, oraz zarysuje zmiany, jakie w życiu rodziców zachodzą w momencie poczęcia dziecka.

Rozpoczęcie spotkania o 20.00 w salach duszpasterstwa (Opole, ul. Drzymały 1c, pod kościołem seminaryjnym).

Organizatorzy zapewniają, że choć spotkanie odbędzie się w wigilię dnia św. Walentego, kierowane jest nie tylko do zakochanych.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg