Belgia: "Pomogli umrzeć" dziecku

W Belgii miał miejsce drugi przypadek „aktywnej pomocy w samobójczej śmierci” osobie poniżej 18 roku życia. To konsekwencja nowego prawa, które umożliwia stosowanie eutanazji pediatrycznej.

Szczegółów „zdarzenia” nie podano, jedynie przedstawiciel Federalnej Komisji ds. Ewaluacji i Kontroli Eutanazji potwierdził, że lekarz dokonujący eutanazji, zgodnie z procedurami zgłosił ten fakt Komisji. Jak doniósł dziennik „Le Soir”, wśród wypełnionych procedur była rozmowa małoletniego z psychologiem, zbadał go psychiatra dziecięcy, po czym zgodę na jego zabicie wyrazili rodzice. Szczegóły tej sprawy mają zostać podane do publicznej wiadomości, gdy wokół niej „ucichnie hałas”.

Jak przypomina serwis HLI, również w Holandii prawo zezwala na eutanazję pediatryczną – dzieci powyżej 12 roku życia mogą zażądać uśmiercenia, gdy są nieuleczalnie chore. Oficjalne dane mówią, że takich przypadków było tam już dziesięć.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.