Dwudniowa dziewczynka w oknie życia

Dwudniowa dziewczynka trafiła w późnych godzinach wieczornych w środę do "Okna życia" przy Klasztorze Sióstr Nazaretanek w Ostrzeszowie. Dziewczynka jest bardzo ładna i zdrowa - mówi PAP dr Anna Mostek z ostrzeszowskiego szpitala.

Jest to pierwsze dziecko, które pozostawiono w ostrzeszowskim oknie, uruchomionym w 2015 roku. Magda Stańczyk z biura prasowego ostrzeszowskiej policji powiedziała PAP, że dziewczynkę w godzinach wieczornych znalazły siostry nazaretanki. "Ze względu na dobro prowadzonego pod nadzorem prokuratury postępowania nie udzielamy szczegółowych informacji" - powiedziała Stańczyk.

O tym, że ktoś znalazł się w oknie życia siostry poinformował alarm, który uruchomił się natychmiast po jego otwarciu. "Dodatkowo alarm podłączony jest do sześciu numerów telefonów" - powiedziała dyrektor klasztoru siostra Jadwiga. Noworodka zabrało pogotowie do ostrzeszowskiego szpitala na badania.

Dr Anna Mostek z ostrzeszowskiego szpitala powiedziała, że dziecko jest bardzo ładne. "Po stanie zdrowia widać, że dziewczynka jest donoszona, ma wzrost 51 cm i waży 2,9 kg" - powiedziała Mostek.

Okno życia w Ostrzeszowie mieści się w budynku przedszkola Sióstr Nazaretanek od strony ul. Klasztornej. Jest to niewielkie pomieszczenie - rodzaj inkubatora, spełniający odpowiednie dla noworodka warunki, w którym kobiety mogą anonimowo i bezpiecznie zostawić nowo narodzone dziecko, jeśli nie chcą lub nie mogą go wychowywać. Biologiczna matka ma sześć tygodni na zmianę decyzji, po upływie których jest uruchamiana procedura adopcyjna.

Okno w Ostrzeszowie powstało we współpracy z Caritas Diecezji Kaliskiej. Swoim zasięgiem obejmuje tereny trzech powiatów: Ostrzeszowskiego, Kępińskiego i Krotoszyńskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama