Zwycięstwo katoliczki w Senacie USA

Przetrwała antykatolickie grillowanie i trwającą 176 dni obstrukcje parlamentarną - prof. Amy Coney Barrett została w końcu wybrana przez Senat USA na stanowisko sędziego sądu apelacyjnego. Ma on siedzibę w Chicago i obejmuje trzy dystrykty stanu Illinois i po dwa dystrykty stanów Wisconsin i Indiana.

W głosowaniu kandydatka prezydenta Donalda Trumpa otrzymała 31 października 55 głosów za i 43 głosy przeciw, co oznacza, że za było także troje senatorów opozycyjnej Partii Demokratycznej.

Sprawa prof. Coney Barrett stała się szczególnie głośna po senackim przesłuchaniu, w trakcie którego senatorowie demokratyczni Dianne Feinstein i Dick Durbin sugerowali, że katolicka wiara kandydatki może przeszkadzać jej w sprawowaniu urzędu sędziego. Sen Durbin wprost pytał kandydatkę, czy jest ortodoksyjną katoliczką (a ona to potwierdziła). Jak podkreślali komentatorzy, było to pogwałcenie art. 6 ust. 3 amerykańskiej konstytucji, który głosi, że "nigdy powierzenie w służbie Stanów Zjednoczonych jakiegoś urzędu lub funkcji publicznej nie może być uzależnione od wyznania wiary".

45-letnia Amy Coney Barret jest profesorem prawa na Notre Dame University. Dwa razy przyznano jej tam tytuł "Profesora Roku". Była też asystentką zmarłego już wybitnego sędziego Sądu Najwyższego USA Antonina Scalii. Mąż prof. Coney Barret, Jesse M. Barrett, także jest wysoko postawionym prawnikiem. Państwo Barrettowie mają siedmioro dzieci.

Oto nagrania senackiego grillowania prof. Coney Barrett:

Robert Kraychik Feinstein w/Barrett; 9-7-2017

LIVE ON-AIR NEWS Dick Durbin Appears to Illegally Grill Trump Judicial Nominee Over Her Religion

«« | « | 1 | » | »»
 • mee...
  03.11.2017 22:23
  Mateusz 6. Ty zas gdy chcesz sie modlic, wejdz do swej izdepki, zamknij drzwi i modl sie do Ojca swego (...) Modlitwa czy droga za Jezusem, ktora oznacza, ze co dnia idziesz, w samochodzie, w pracy, sklepie...nie znosi tlumow, bo w tlumie sie zagubisz...w tlumie zawsze znajda sie prawdy nie do podwarzenia, a nawet jak zaprotestujesz, ze to nie tak, to zostaniesz zagluszony...powiedza, ze odeszles od Boga i odwrociles sie od swych braci, a beda nawet tacy co uznaja, ze dzialasz z diablem...dlatego zdecydowana wiekszosc ludzkiej populacji na ziemi dla tzw swietego spokoju zostanie w tlumie czytaj; w jakims kosciele badz kosciol zmieni...albo w rozpaczy majac za zle Bogu zmienia poglady na lewackie, ewetualnie glosi sie ateista. Natomiast gdy modlisz sie szczerze zamkniety w swym pokoju, gdy samodzielnie idziesz nieporadnie niczym dziecko za Chrystusem...nie ma takiej mozliwosci by Chrystus odrzucil.
 • Eugeniusz_Pomorze_
  04.11.2017 09:31
  Poza tym jeśli to prawda, że p. profesor Barrett bierze udział w spotkaniach modlitewnej i charyzmatycznej wspólnoty ekumenicznej, to raczej tylko dobrze o niej świadczy, a nie źle! - Jeżeli się nie mylę, to ta wspólnota podobna jest do innej wspólnoty ekumenicznej jaka działa w Europie, we Francji - Wspólnota Ekumeniczna w Taizé w której to corocznych europejskich spotkaniach bardzo wielu katolików bierze udział.
 • NITECZKAigła
  04.11.2017 10:01
  "Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować" (J I5, 20). *** Ewangelia wg Św.Łukasza, 21, 5-19
 • NITECZKAigła
  04.11.2017 10:13
  Prześladowali Pana Naszego -Jezusa Chrystusa Syna Bożego więc " muszą " prześladować na uczniów jego ... zły nienawidzi wszystkiego i wszystkich ... nienawidzi symbolu krzyża - a w nim jest cierpienie śmierć zmartwychwstanie odkupienie zbawienie życie wieczne amen...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.