Argentyna odrzuciła legalizację aborcji

Po gorącej ogólnonarodowej debacie argentyński Senat zagłosował przeciw projektowi ustawy, legalizującemu aborcję na życzenie do 14. tygodnia ciąży. Obrońcy życia zwyciężyli w głosowaniu z przewagą 38-31 głosów przy dwóch głosach wstrzymujących się.

W czerwcu projekt przy przewadze 6 głosów został przyjęty przez izbę niższą parlamentu. Jej stanowisko spotkało się z potężnymi protestami. W zeszłą sobotę setki tysięcy ludzi wyszły w tej sprawie na ulice Buenos Aires. Lekarze na znak protestu zawiesili swe kitle na płocie wokół pałacu prezydenckiego. Manifestowali pod hasłem: "Jestem lekarzem, nie mordercą". Modlitwy trwały w narodowym sanktuarium w Lujan. Obrona życia zjednoczyła ludzi o różnych poglądach religijnych i politycznych. Swe demonstracje organizowali także zwolennicy dopuszczalności zabijania nienarodzonych dzieci.

Po odrzuceniu projektu obrońcy życia świętowali, zaś zwolennicy legalności aborcji wywołali zamieszki. zapłonęły ognie, rzucano butelki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Andrzej z Goliny
  09.08.2018 14:46
  Wszystko będzie na właściwym miejscu, jak Pan Bóg będzie na pierwszym miejscu. Trzeba się zatem modlić i wciąż starać się o przyjaźń z Panem Bogiem. Wtedy Bóg błogosławi człowiekowi i dobrze jest wszystkim. Wypowiadam się jako człowiek wiary i Kościoła.
 • WaWal
  09.08.2018 21:58
  Szkoda że katolicka Irlandia wybrała inaczej.
 • Franko z Wroclawia
  10.08.2018 12:46
  Trafiłam wczoraj na dokument telewizji włoskiej - "Zakazana miłość" - który traktuje o żonatych ex-księżach, księżach mających dzieci, celibacie.
  Wypowiadają się byli księża, zdaniem autorów filmu od 100 do 120 tysięcy księży odeszło i mają dzisiaj rodziny.
  Było wspomniane o listach były księży i partnerek księży wysłanych do papieża Franciszka a pozostawionych bez odpowiedzi.
 • maryja!
  10.08.2018 14:31
  Aborcja i antykoncepcja powinny być zakazane, żeby ludzie zaczęli trzeźwo myśleć i wzięli za siebie odpowiedzialność. W kontekście aborcji na życzenie, może byłoby mniej niechcianych ciąż gdyby ludzie myśleli przed. Matki aborcjonistki powinny też przeżyć traumę utraty dziecka, żeby móc wiedzieć czego się dopuściły. Nie mam jednak pojęcia jak im to umożliwić. Wydaje się, że powinny otrzymać wsparcie psychologiczne jeśli tego potrzebują. Najważniejsze jednak żeby ludzie odpowiedzialnie wchodzili w związki. Związek powinien zaczynać się najlepiej dopiero kiedy są gotowi na ślub, a nie kiedy są gotowi na seks. Nazwanie rzeczy po imieniu jest nie mniej ważne, ponieważ wtedy przejawia się prawdziwe nastawienie do życia. Jeżeli pro-life nie nazywa morderstwa morderstwem to kto? Niektórym widok zabitego człowieka nie podoba się do tego stopnia, że nawet widok zdjęcia im przeszkadza. Na pewno nie należy potępiać, ale umożliwić refleksję. Gwałt, kazirodztwo i uszkodzenie np. down mogą wydawać się trudne do przyjęcia. Z pewnością jednak down jest człowiekiem. Natomiast kazirodztwo i gwałt są przestępstwem, więc tutaj wybór życia jak się pozornie wydaje powinien zależeć od matki. W zasadzie przestępstwa seksualne są najgorsze, ponieważ uprzedmiatawiają. Z pewnością poza surowymi karami, powinno się szukać skuteczniejszego sposobu na prewencję. Z tego co widać na przykładzie zdjęć przestępców seksualnych nie są oni fizyczynie atrakcyjni i raczej budzą strach niż zaufanie. Na pewno trzeba dbać o zdrowie psychiczne potencjalnych sprawców, żeby nie myśleli, że mogą popełnić przestępstwo na tle seksualnym. Oni sami powinni być świadomi i informować opinię publiczną kiedy tracą czujność i trzeźwość. W przypadku np. konfliktów zbrojnych bywa to jednak przemyślany i zaplanowany akt wojny. Co do prewencji, gdyby przyglądać się szczegółowo zachowaniom np. uczniów w szkole, przysłuchiwać ich rozmowom można byłoby wytypować potencjalnego sprawcę w przyszłości. Skuteczna prewencja to kontrola społeczna i odrzucenie przyzwolenia na seks pozamałżeński, uwodzenie, pornografię, rasizm i ksenofobię, przemoc fizyczną i psychiczną, niewolnictwo w każdej postaci, egoizm itp.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.