Ksiądz - ojciec siedmiorga dzieci będzie obchodził 100. rocznicę urodzin

Katolicki ksiądz Probo Vaccarini oraz ojciec siedmiorga dzieci we wtorek będzie obchodził w Rimini we Włoszech 100. rocznicę urodzin.

Serwis specjalny:  40. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski

Jubilat, jako wdowiec, zachęcony przez swoją rodzinę ukończył studia teologiczne i w wieku 69 lat przyjął święcenia kapłańskie. Od tego czasu pracuje jako proboszcz małej wspólnoty wiejskiej w pobliżu tego położonego nad Morzem Adriatyckim miasta. Jak donosi internetowy portal „Newsrimini” jubileusz ks. Vaccarini uczczono uroczystą Mszą św. w katedrze w Rimini, której przewodniczył bp Francesco Lambiasi.

Urodzony 4 czerwca 1919 roku ks. Vaccarini, po swoim udziale w kampanii rosyjskiej w czasie II wojny światowej, ukończył studia i pracował jako geodeta. Z małżeństwa z Anną Marią urodziły się trzy córki i czterech synów. Wszyscy męscy potomkowie wybrali kapłańską drogę życia.

Po śmierci żony Vaccarini, wielki czciciel św. ojca Pio, coraz bardziej angażował się w życie Kościoła. Zachęcony przez swoich synów, po studiach teologicznych, w maju 1988 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Nadal pracuje jako proboszcz parafii pw. św. Marcina w Venti.

Zobacz film z jego zeszłorocznych urodzin:

PadrePio tv DON PROBO VACCARINI. 99 anni, sposo, vedovo, sacerdote da 30 anni. 4 figli sacerdoti
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Saletrazcukrem
  03.06.2019 11:04
  A u nas na Woli księdzem został Stasiu Kicman w wieku 76 lat :-) Ale jednak jego synowie księżmi nie zostali. Może wnuki dadzą radę...
 • Czy to już?
  03.06.2019 11:26
  Czy redakcja GN rozpoczęła już akcję ocieplania pomysłu zniesienia celibatu?
 • seltzer
  03.06.2019 18:28
  Święcenia w wieku 65 lat. Pięknie. A u nas proboszcza tuż po 65.urodzinach odesłano na emeryturę. Człowiek krzepki, w pełni sił duchowych i fizycznych, prężny organizator, od wczesnego ranka w konfesjonale. Ale nie miał dobrych notowań w kurii.Wniosek: nie ma u nas braku powołań.
 • adelajda
  05.06.2019 15:26
  Myślę, że najwyższy czas znieść celibat i przestać męczyć ludzi. Dlaczego małżeństwo postrzegane jest jako niepożądane, niewalściwe ? Pan Jezus był jeden i miał swoją misję i zadanie - drugiego Pana Jezusa nie będzie. Jesteśmy ludźmi i jest czymś bezdusznym odbierać człowiekowi prawo do założenia rodziny. Wybór powinien należeć do samego duchownego. Klasztory to są dla mnie dziwną sprawą - chociaż tak sobie myślę, że był i jest to pewien rodzaj ucieczki przed małżeństwem. W średniowieczu kobieta musiała wyjść za mąż, mieć dzieci bo w przeciwnym razie okrzyknięto by ją czarownicą i spalono na stosie. A tak mogła przynajmniej schronić się w klasztorze jeśli nie czuła powołania do małżeństwa i dzieci.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.