Z miłości do Joey

„Nieodgadnione są zamiary Boże…”. O tym, że to prawda przekonała się także para popularnych, chrześcijańskich wykonawców muzyki country – Joey i Rory Feek.

Kiedy Joey zaszła w ciążę, postanowiła wraz z mężem, że na rok zrezygnują z kariery. Zawieszą koncertową działalność i skupią się na sprawach rodzinnych (przygotowaniach do porodu, a następnie opiece nad nowo narodzonym dzieckiem).

Artyści swe radosne oczekiwanie chcieli jednak jakoś uwiecznić, uchwycić, stąd też pomysł by prowadzić w tym czasie video-bloga. Wkrótce okazało się jednak, że radość może wcale nie być dominującym uczuciem na tych nagraniach. Córeczka urodzi się z zespołem Downa, a u Joey wystąpią poporodowe komplikacje. Niebawem też lekarze wykryją u niej jeszcze jedną, poważną chorobę.

Jak małżeństwo artystów poradzi sobie z tymi wszystkimi nieoczekiwanymi i absolutnie nieplanowanymi zwrotami akcji? Jak wpłyną one na ich wzajemne relacje i głęboką dotąd wiarę?

To właśnie zobaczyć możemy w filmie „Z miłości do Joey”. Filmie nietypowym, bo początkowo mającym być swoistym, blogowym reality show. Tymczasem w trakcie i po zakończeniu zdjęć, okazało się, że znaczniej bliżej mu do dokumentalnego dramatu. I ostatecznie taką właśnie formę ma ten piękny i poruszający obraz.

Film mocno „rodzinny”, „codzienny” – bo mimo kolejnych ciosów od losu, Joey i Rory nie podają się. Wciąż ufają Panu, żarliwie się modlą, zaś w codzienności szukają Jego śladów, darów, Obecności. Ot chociażby w przydomowym ogrodzie, który stale powiększają, bo jest dla nich – takie mam wrażenie - chyba jakąś namiastką, cząstką raju.

Utraconego? Absolutnie nie. Mają przecież siebie, Boga, a w końcu także ukochaną córeczkę oraz pozostałych, mocno wspierających ich członków rodziny.

Warto zobaczyć to wszystko na wielkim ekranie. Polski dystrybutor - Rafael Film - ruszył właśnie z cyklem specjalnych, przedpremierowych kinowych pokazów. Więcej na ich temat tutaj

*

Gloria 24 - Książki, Płyty, Gry i Filmy Religijne Z miłości do JOEY | TRAILER PL

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.