Z miłości do Joey

„Nieodgadnione są zamiary Boże…”. O tym, że to prawda przekonała się także para popularnych, chrześcijańskich wykonawców muzyki country – Joey i Rory Feek.

Kiedy Joey zaszła w ciążę, postanowiła wraz z mężem, że na rok zrezygnują z kariery. Zawieszą koncertową działalność i skupią się na sprawach rodzinnych (przygotowaniach do porodu, a następnie opiece nad nowo narodzonym dzieckiem).

Artyści swe radosne oczekiwanie chcieli jednak jakoś uwiecznić, uchwycić, stąd też pomysł by prowadzić w tym czasie video-bloga. Wkrótce okazało się jednak, że radość może wcale nie być dominującym uczuciem na tych nagraniach. Córeczka urodzi się z zespołem Downa, a u Joey wystąpią poporodowe komplikacje. Niebawem też lekarze wykryją u niej jeszcze jedną, poważną chorobę.

Jak małżeństwo artystów poradzi sobie z tymi wszystkimi nieoczekiwanymi i absolutnie nieplanowanymi zwrotami akcji? Jak wpłyną one na ich wzajemne relacje i głęboką dotąd wiarę?

To właśnie zobaczyć możemy w filmie „Z miłości do Joey”. Filmie nietypowym, bo początkowo mającym być swoistym, blogowym reality show. Tymczasem w trakcie i po zakończeniu zdjęć, okazało się, że znaczniej bliżej mu do dokumentalnego dramatu. I ostatecznie taką właśnie formę ma ten piękny i poruszający obraz.

Film mocno „rodzinny”, „codzienny” – bo mimo kolejnych ciosów od losu, Joey i Rory nie podają się. Wciąż ufają Panu, żarliwie się modlą, zaś w codzienności szukają Jego śladów, darów, Obecności. Ot chociażby w przydomowym ogrodzie, który stale powiększają, bo jest dla nich – takie mam wrażenie - chyba jakąś namiastką, cząstką raju.

Utraconego? Absolutnie nie. Mają przecież siebie, Boga, a w końcu także ukochaną córeczkę oraz pozostałych, mocno wspierających ich członków rodziny.

Warto zobaczyć to wszystko na ekranie. Teraz także tym domowym, bo Rafael Film wydał niedawno „Z miłości do Joey” na płytach DVD, a my mieliśmy dla Państwa jeden jej egzemplarz. Otrzymuje go Pan Mikołaj, z którym już skontaktowaliśmy się mailowo. Gratulujemy wygranej.

*

Gloria 24 - Książki, Płyty, Gry i Filmy Religijne Z miłości do JOEY | TRAILER PL

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama