Rodzina Wielodzietna

W Wielkopolsce trwa kolejna edycja kampanii informacyjnej pod hasłem „Rodzina Wielodzietna – Dobry Wybór!” Jej inicjatorem jest poznańska Fundacja „Głos dla Życia” działająca od wielu lat na rzecz rodzin wielodzietnych.

„Nasza kampania ma na celu tworzenie klimatu społecznej akceptacji wobec rodzin wielodzietnych. Chcemy przez nią budować i promować pozytywny wizerunek rodzin wychowujących większą liczbę dzieci” – mówi w rozmowie z KAI Anna Dyndul, członek Zarządu Fundacji „Głos dla Życia”. Prowadzący kampanię starają się ukazać różne aspekty wielodzietności, zwłaszcza jej pozytywny wkład w rozwój demograficzny Polski. W naszym społeczeństwie bowiem wciąż niestety pokutuje przekonanie, że większość rodzin wielodzietnych to rodziny patologiczne.

Kampania „Rodzina Wielodzietna – Dobry Wybór!” ma również podnieść samoocenę członków rodzin wielodzietnych, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Ważne jest także zwiększanie ich świadomości na temat przysługujących im obecnie praw, jak również rozwiązań poprawiających sytuację rodzin, które mogłyby zostać wprowadzone w Polsce, np. ulg podatkowych.

Częścią kampanii, która ma na celu także przeciwdziałanie ubóstwu rodzin wielodzietnych, jest program ich wsparcia „Patronat nad rodziną”. „W Polsce rodzina wychowująca liczniejsze potomstwo, praktycznie bez wsparcia z zewnątrz, rodziny, przyjaciół czy różnych organizacji, nie jest w stanie poprawnie egzystować” – stwierdza dr Paweł Wosicki, prezes Fundacji „Głos dla Życia” i jednocześnie prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia.

Przy pomocy tego programu wspomagane są rodziny, które dobrze wykonują swoje funkcje wychowawcze, a przyczyną ich trudności jest jedynie brak środków finansowych. Każdy może zostać patronem takiej rodziny deklarując jej wsparcie stałą, nawet niewielką kwotą pieniężną. Szczegóły akcji na: www.patronatnadrodzina.pl.

Fundacja „Głos dla Życia” jest organizacją pozarządową, która od 1991 roku podejmuje działania na rzecz szeroko pojętej obrony życia i rodziny. Wspiera ona m.in. materialnie, rzeczowo i doradczo matki w stanie błogosławionym i rodziny wielodzietne znajdujące się w trudnym położeniu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • marianna
  13.07.2010 13:46
  Może przy okazji warto przypomnieć, że fundacja wydaje czasopismo "Głos dla Życia," zawierające wiele ciekawych artykułów. Prenumerując je można być na bieżąco w istotnych problemach obrony życia, rodziny, wychowania, a zarazem choć w niewielkim stopniu wspomóc fundację.
 • Kostek
  17.07.2010 14:05
  W Polsce i Europie potrzeba Radykalnej Partii proRodzinnej. Z swoją niechęcią do przymusowych ZUSów i innych zabezpieczeń najbardziej prorodzinna jest partia Korwina. Bo gdy z nich rezygnujemy to zabezbieczeniem jest rodzina i na coś jest potrzebna. Dwa razy się zastanowimy gdy będziemy chcieli ją rozwalić, a inaczej Europa się wyludnia z europejczyków i przychodzą ci dla których rodzina coś znaczy.
  Tak bym widział jej program takiej partii:
  1. Znieść wszystko co szkodzi rodzinie na początek rozwody.
  2. Reforma emerytalna. Dlaczego nasi dziadkowie mieli po 4.5...n rodzeństwa???? Bo nie było emerytur. Taraz skoro już są to należało by wprowadzić rodzinną pulę emerytalną.
  Dlaczego cała składka emerytalna dzieci matek z rodzin wielodzietnych ma iść na całość, a nie w części dla nich samych ???
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.