Boją się eutanazyjnej presji

70 proc. niepełnosprawnych w Wielkiej Brytanii obawia się eutanazyjnej presji, która mogłaby być wywierana na inne poważnie chore osoby, gdyby doszło do wprowadzenia proeutanazyjnego prawa. Co trzeci niepełnosprawny boi się, że taka presja na wcześniejsze zakończenie życia mogłaby dotknąć jego samego.

Badania przeprowadzone przez grupe Scope wykazały, że powyższe obawy towarzyszą zarówno osobom młodym, jak i starszym. 56 proc. respondentów stwierdziło też, że jakiekolwiek rozluźnienie prawa w tej kwestii byłoby ze szkodą dla sposobu postrzegani niepełnosprawnych przez społeczeństwo jak całość.

Niestety, w Wielkiej Brytanii rośnie nacisk na legalizację eutanazji. Być może nieodległy jest czas jej wprowadzenia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja