Watykan o czystość przedmałżeńskiej

Katolickie instytucje służby zdrowia opiekują się ponad jedną czwartą ludzi zarażonych wirusem HIV, zwłaszcza dziećmi. Przypomniała o tym w nowojorskiej siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych watykańska delegacja.

„Jedyna bezpieczna i pewna metoda zapobiegania przekazywaniu wirusa HIV drogą seksualną to abstynencja przed małżeństwem i wzajemna wierność małżonków” – czytamy w przedstawionym na forum ONZ oświadczeniu

Delegacja Stolicy Apostolskiej zwróciła uwagę na konieczność unikania nieodpowiedzialnych zachowań seksualnych oraz zapewnienia powszechnego dostępu do leków, by zapobiec przenoszeniu choroby z matki na dziecko. Niestety tylko jedna trzecia z 15 mln zarażonych w krajach ubogich czy średniozamożnych ma do nich dostęp. Coraz większym międzynarodowym uznaniem cieszą się osiągnięte w części Afryki rezultaty opartych na abstynencji i wierności programów zapobiegania zarażeniu. Niektórzy jednak nadal je negują, kierując się ideologią i zyskami, do jakich daje okazję epidemia. Stolica Apostolska jest przeciwna włączaniu prezerwatyw w programy walki z AIDS czy wychowania seksualnego – podkreślono w oświadczeniu. Przypomniano podstawową rolę rodziców w edukacji i potrzebę wychowywania do odpowiedzialności. Wezwano też rządy i społeczeństwo do odrzucenia prostytucji jako sprzecznej z ludzką godnością.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ONZ, AIDS, WATYKAN

Reklama

Reklama

Reklama