In vitro nagrodą w loterii

20 funtów kosztuje los w brytyjskiej loterii, w której można wygrać zapłodnienie in vitro. - To kolejny dowód, że dzieci zostały sprowadzone do poziomu towaru – piszą komentatorzy.

Udział w loterii może wziąć każdy - także single, osoby homoseksualne czy znajdujące się podeszłym wieku. W pakiecie, który mogą wygrać, jest pobyt w luksusowym hotelu, dojazd do kliniki limuzyną, skorzystanie z usług dawczyni komórek jajowych lub matki-surogatki oraz innych usług.

Loteria budzi dość powszechny sprzeciw.  Obrońcy życia są oburzeni. Także Brytyjskie Towarzystwo Płodności wydało oświadczenie, w którym wyraziło swe „zakłopotanie”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IN VITRO

 • jolka
  15.07.2011 12:13
  nie ma jak angielska powściągliwość..dobrze że towarzystwo jest choć zakłopotane,bo mogli wogóle nie zwrócić na ten fakt uwagi
 • Attonn
  08.11.2012 01:42

  Artykuł jest jedną wielką manipulacją. Domaga się zakazu in vitro tylko dlatego, że jedna z procedur jest "zła". Tak - jedna z procedur, bo do przeprowadzenia in vitro nie trzeba dodatkowych zarodków. We Włoszech np. istnieje zakaz zamrażania - tworzy się tylko jeden zarodek. Autorka na podstawie tego, że można (a nie trzeba) tworzyć dodatkowe zarodki, chce odebrać prawo do posiadania dzieci wielu osobom.

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.