Nowy szef Human Life International

Ks. Shenan Boquet z parafii pw. św. Grzegorza Barbarigo w Houma, w amerykańskim stanie Louisiana został nowym przewodniczącym międzynarodowej organizacji obrony życia, Human Life International. Wiceprzewodniczącym tej jednej z najbardziej wpływowych organizacji pro-life, będzie ks. Peter West – znany z długoletniej działalności w innej znanej organizacji „Książa za życiem”. Kapłan będzie odpowiedzialny za misje HLI.

Patricia Pitkus Bainbridge, prezes zarządu HLI, oznajmiła, że nowe kierownictwo organizacji, zostało wyłonione po „intensywnych poszukiwaniach w USA i zagranicą oraz starannym modlitewnym rozeznaniu”. Księża obejmą swoje obowiązki 1 września 2011 roku.
Rok temu swój długoletni okres przewodniczenia tą międzynarodową organizacją zakończył o. Thomas J. Euteneuer. Ten znany kapłan wrócił do pracy jako wikariusz w parafii diecezji West Palm Beach. Od tego czasu obowiązki przewodniczącego HLI pełnił tymczasowo ks. prałat Ignacio Barreiro Carámbula z Rzymu.
Human Life International założył zmarły w marcu 2010. o. Paul Marx, który w 1981 r Human Life Center przekształcił się w pierwszą na świecie międzynarodową organizację pro-life. Obecnie organizacja działa w ponad 100 krajach na sześciu kontynentach.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PRO-LIFE

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.