Komputerowe „zarządzanie płodnością”

Producent oprogramowania z Colorado wprowadził na rynek program komputerowy do „zarządzania płodnością”. FertileView służy do gromadzenia i przetwarzania informacji o kobiecym cyklu. Informuje o czasie owulacji oraz dniach płodnych.

- Nie wszyscy korzystający z antykoncepcji są z tego powodu szczęśliwi. Po prostu myślą, że nie mają innego wyjścia. A mają, tylko o tym nie wiedzą - mówi Tim Boh, właściciel firmy produkującej FertileView. Dodaje, że program daje ludziom natychmiastową informację o nich samych, angażuje w obserwacje mężczyzn i w ten sposób służy wzmocnieniu więzi małżeńskich.

To komputerowe narzędzie może służyć zarówno małżeństwom, które nie planują poczęcia, jak i tym, które mają z tym problemy. Jeśli to potrzebne, może ono być także pomocne dla lekarza.

- Jesteśmy w stanie nauczyć stosowania naszej metody w 45-50 minut - mówi Boh.

Wyjaśnia, że algorytm używany do FertileView był przetestowany przez użytkowników.

- Obserwowaliśmy, jak podeszli do tego mężczyźni - dodał. Okazało się, że praca z tym programem i obserwacja cyklu żony dawała im dużą frajdę. - Większość z nich nie miała pojęcia, jak działa organizm kobiety - przyznał Boh.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama