Po pigułki bez mamy

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Małgorzata Fuszera chce, by dziewczyny przed ukończeniem 18 lat mogły iść do ginekologa i - bez wiedzy i zgody rodziców - dostać od niego receptę na środki antykoncepcyjne.

Min. Fuszara zwróciła się w tej sprawie z listem do ministra zdrowia. Miałby on przeanalizować możliwość zmiany prawa w takim kierunku, by znieść bądź ograniczyć konieczność uzyskania zgody rodziców czy innych przedstawicieli ustawowych na wykonanie czynności medycznych. Oznaczałoby to ograniczenie praw rodziców do wychowania i sprawowania efektywnej opieki nad dziećmi.

«« | « | 1 | » | »»
 • aw
  16.12.2014 23:58
  i tak u prywatnego lekarza zawsze było to możliwe. Smutne ale tak jest
 • Gość- katechetka
  17.12.2014 07:13
  Z tego, co wiem, w naszym kraju nie wolno zatrudniać małoletnich a pigułki przecież kosztują. Jak dziewczęta zapłacą za nie? Kieszonkowe? Wątpię. Będą wolały wydać je pewnie na kosmetyki czy ubrania. Więc jak nastolatki mogą je kupić bez wiedzy rodziców? Niestety podejrzewam, że część z nich będzie "zarabiać" na tabletki swoim ciałem. Ciekawe co na to pani Fuszera by powiedziała, gdyby któregoś dnia dowiedziała się, że córka czy wnuczka (nie wiem czy ma ale hipotetycznie) "sprzedaje się" po to by kupić tabletki w tajemnicy. "Nie ma nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione" jak mówi Pismo. Rodzice prędzej czy później (oby prędzej) dowiedzieliby się o tym, że dziecko bierze pigułki.
  Poza tym skutki uboczne tych pigułek na taki młody organizm pani Fuszery nie interesują, jak widać. A szkoda.
 • saherb
  17.12.2014 09:50
  Czy pani Fuszara jest na liście płac przemysłu antykoncepcyjno-aborcyjnego? Bo przecież właśnie o to w tym chodzi, żeby nasyłać klientki firmom farmaceutycznym, a potem, gdy antykoncepcja (na pewno!) zawiedzie, także klinikom aborcyjnym oraz klinikom in vitro, bo jednym ze skutków długoletniego zażywania pigułek jest trwała bezpłodność.
  W wypowiedziach pani Fuszary kłamstwo i niewiedza rywalizują z obsesyjną niechęcią do Kościoła i katolików. Ludobójcze ideologie były i są wymyślane przez ludzi z wyższym wykształceniem i z niższym wychowaniem...

  "Dawaliśmy im niskodawkowe pigułki antykoncepcyjne albo uszkodzone prezerwatywy, żeby zachodziły w ciążę. Naszym celem było doprowadzenie do 3-5 aborcji u każdej dziewczyny w wieku 13-18 lat"
  (Carol Everette, była właścicielka kliniki aborcyjnej, uwikłanej w śmierć 35 tys. ludzi)
  Pewnie w Polsce chodzi o to samo...
 • sword
  17.12.2014 14:47
  Taką osobę najlepiej by było odizolować od społeczeństwa ale jego dobra. Niestety dopóki rządzi czerwona hołota będzie to niemożliwe. Polecam używać rozumu podczas następnych wyborów.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.