Zalegalizować prostytucję?

„W Polsce potrzebne jest prawo, które zagwarantuje pomoc osobom uwikłanym w prostytucję, a chcącym zmienić swoje życie” - mówiła s. Anna Bałchan, podczas wczorajszej (6 grudnia) katechezy audiowizualnej w bazylice ojców bernardynów w Rzeszowie. Siostra Anna jest założycielką Stowarzyszenia im. Maryi Niepokalanej na rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom.

Jego celem jest udzielanie pomocy kobietom, które chcą porzucić prostytucję i rozpocząć normalne życie oraz tym, które mogą być prostytucją zagrożone. (zobacz: http://www.po-moc.pl/ )

„Nie moralizuję, nie potępiam prostytutek, nie oceniam motywów ich działania, do niczego nie zmuszam. Próbuję zrozumieć i chcę pomóc. Do tego potrzebne jest prawo, które pozwoli wyjść na prostą w godny sposób, bez narzucania rozwiązań” - mówiła s. Anna Bałchan. Ubolewała, że gdy chodzi o temat prostytucji, nagłaśnia się pomysły jej legalizacji, czy płacenia składek emerytalnych przez prostytutki.

S. Anna Barchan dzieliła się z uczestnikami spotkania radością z tego, że komuś udało się pomóc. „Okazuję się, że czasami tą pomocą może być tylko zwykłe towarzyszenie” - dodała s. Anna.

Kolejnym gościem katechezy audiowizualnej w bazylice ojców bernardynów w Rzeszowie będzie Małgorzata Kożuchowska.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PROSTYTUCJA

Reklama

Reklama

Reklama