Legalna aborcja - wzrost liczby ciąż nastolatek

W Mieście Meksyk – Dystrykcie Federalnym, w którym zliberalizowane w 2007 prawo aborcyjne pozwala na zabijanie dzieci poczętych do 12. tygodnia ciąży – wzrasta gwałtownie liczba ciąż wśród nastolatek – informuje miejscowa gazeta „Reforma”.

Dziennik powołuje się na słowa miejskiego sekretarza zdrowia Armando Ahuedy, który uważa, że ciąże wśród nieletnich to skutek oddziaływania telewizji, filmów, internetu, a także podprogowych reklam.

Urzędnik przyznał, że w nieplanowaną ciążę zachodzą nawet 12-13 latki. Szacuje się, że od czasu uchwalenia ustawy proaborcyjnej w stolicy Meksyku, prawie 6 tys. nieletnich dziewcząt dokonało aborcji, a kolejne 12 tys. urodziło dzieci. Większość aborcji dokonuje się w państwowych szpitalach, finansowanych z podatków obywateli. Dwie trzecie nieplanowych ciąż w Meksyku zdarza się wśród osób stosujących środki antykoncepcyjne.

W ubiegłym roku obrońcy życia z czołowej meksykańskiej organizacji pro-life „Provida” złożyli skargę do Krajowej Komisji Praw Człowieka, dotyczącą masowych morderstw nienarodzonych dzieci, do których dochodzi w Dystrykcie Federalnym. Według szacunków organizacji od 24 kwietnia 2007 roku do 24 czerwca 2011 rząd Dystryktu Federalnego zamordował 61 915 ludzi w łonach matek.

Zwolennicy aborcji to w większości przedstawiciele rządzącej w stolicy Partii Demokratycznej Rewolucji oraz Rewolucyjnej Partii Instytucjonalnej. Wcześniej, także wbrew Kościołowi katolickiemu, lewicowi parlamentarzyści zalegalizowali związki homoseksualne.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.