Zabrze: Zniżki dla rodzin wielodzietnych

Rodziny wielodzietne z Zabrza mogą ubiegać się o karty uprawniające do zniżek na imprezy kulturalne oraz sportowe; ulgi będą też obowiązywać m.in. przy wejściu na basen. W ramach programu "Rodzina na 5+" pierwsze karty otrzyma dziesięć rodzin.

Uchwałę ws. programu "Rodzina na 5+" rada miasta przegłosowała we wrześniu ubiegłego roku. Radni uznali, że rodziny wielodzietne powinny mieć możliwość korzystania z ulg przy zakupie biletów i wejściówek na imprezy kulturalne, sportowe i rekreacyjne finansowane z budżetu miasta.

O karty ze zniżkami do 50 proc. może się ubiegać każda rodzina z co najmniej trójką dzieci. Wystarczy wypełnić zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Miasta w Zabrzu wniosek - http://www.um.zabrze.pl/.

"Co najważniejsze nie trzeba spełniać żadnego warunku finansowego, po drugie kartę otrzymuje każdy członek rodziny i może z niej korzystać w dowolnym czasie. Nie ma więc przymusu, że na imprezę musi iść cała rodzina w komplecie" - powiedział PAP w czwartek Sławomir Gruszka z biura prasowego urzędu.

Rodziny wielodzietne mogą liczyć na ulgi m.in.: na basenie miejskim, w Muzeum Miejskim, w Domu Muzyki i Tańca, Filharmonii Zabrzańskiej, Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Miejskim Domu Kultury oraz w Ogrodzie Botanicznym. "Prowadzimy także rozmowy z instytucjami, które nie należą do miasta, i być może wkrótce ta lista się rozszerzy" - powiedział Gruszka.

Program skierowany jest do rodzin wielodzietnych, zastępczych a także podopiecznych całodobowych placówek opiekuńczo-wychowawczych. W Zabrzu programem może zostać objętych nawet 1,2 tys. takich rodzin.

"Koszt wyjścia pięcioosobowej rodziny na imprezę kulturalną bądź na kąpielisko jest spory. Dlatego cieszę się, że w Zabrzu pojawiła się taka inicjatywa, zwłaszcza, że w ostatnich latach sporo mówiło się w kraju o polityce prorodzinnej, ale niewiele w tym kierunku robiło" - powiedziała PAP matka trójki dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
  • Tomek
    19.01.2012 16:17
    Brawo dla Zabrzan. Powolutku coś się rusza. U mnie 2+4 więc rozumiem jak to jest. Wyjście do kina na bajkę kosztuje w okolicach 100, zależnie od okoliczności.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.