Gowin: Będę głosował przeciw...

Gdy dojdzie do ostatecznego głosowania nad projektem ustawy zaostrzającym przepisy dotyczące aborcji, będę głosował przeciwko - zapowiedział w środę minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (PO).

W środę Gowin wstrzymał się od głosu podczas głosowania nad wnioskiem o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy zaostrzającego przepisy dotyczące aborcji autorstwa Solidarnej Polski. Przewiduje on zakaz aborcji ze względu na upośledzenie płodu. Projekt trafił do dalszych prac w komisjach sejmowych.

Przeciwko odrzuceniu projektu głosowało 40 posłów PO. 28 wstrzymało się od głosu, w tym minister Gowin.

"Jestem zwolennikiem utrzymania obecnego kompromisu. Gdy dojdzie do ostatecznego głosowania, będę głosował przeciwko jakimkolwiek zmianom. Już nie mówię liberalizacji, ale o zaostrzeniu przepisów" - powiedział Gowin dziennikarzom w Sejmie po głosowaniu.

"Uważam, że warto, by ten projekt znalazł się w komisji, bo jest szansa na to, aby pewne argumenty w obronie dzieci nienarodzonych mocno wybrzmiały" - dodał.

«« | « | 1 | » | »»
 • aborcji nie
  10.10.2012 16:53
  Wielu Poslow pokazało podwójna moralność. Nie mozna oddzielac aborcji od problemow zmniejszającej się liczebności narodu. Nie mozna dzialac na rzecz zwiekszenia pomocy dla rodzin wielodzietnych, zwiekszenia funduszy na zlobki, przedszkola i szkoly i rownoczesnie zachęcać matki do aborcji. Aborcja podważa nasza przyszlosc.
 • Katarzyna
  10.10.2012 20:31
  Dla mnie to żadne zaskoczenie. Nie pierwszy raz w ten sposób zachowuje się Gowin. Eugenika jest prawem nazistowskim i żadne tu dorabianie teorii o dyskusji nie pomoże. A PO po prostu pragnie dyskusji zastępczej, nic więcej, by przykryć afery. Jest to wyjątkowo cyniczna gra życiem dzieci, bo międzynarodowe lobby nie pozwoli tej partii na zaostrzenie prawa. Proszę, nie nazywajcie więcej tego człowieka konserwatywnym, bo obrażacie porządnych konserwatystów, np. pamięć Russela Kirka.
 • Ania
  10.10.2012 23:09
  Boże okaż swą litość tym, którzy popierają zabijanie każdego życia powołanego przez ciebie do życia !!!
 • obser
  11.10.2012 03:12
  "Idealista, nonkonformista, człowiek wierny wartościom" : http://gosc.pl/doc/1311810.Gowin-nie-z-tej-epoki
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.