Terlikowski o wyroku: Trzeba zakazać aborcji

Mamy tylko jedno wyjście. Całkowicie zakazać aborcji - w ten sposób wyrok trybunału strasburskiego w głośnej sprawie Agaty z Lublina skomentował autor książki, poświęconej tej sprawie Tomasz Terlikowski.

Sprawa dotyczyła 14-latki, która zaszła w ciążę z innym nastolatkiem. Miała wątpliwości, czy powinna dziecko zabić. Silnie naciskała ją w tej sprawie matka, a później również feministki z Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Ruchy obrony życia zawiadomiły więc prokuraturę, a ta wszczęła śledztwo w sprawie nakłaniania dziewczyny do aborcji. Do wyjaśnienia sprawy Agata miała zostać umieszczona w pogotowiu opiekuńczym w Lublinie.
Ponieważ dziecko nadal żyło, Agata stała się symbolem walki o wolność zabijania nienarodzonych ludzi. „Wyborcza” i „Newsweek” przeprowadziły nawet wywiady z 14-latką. Skrytykowała je za to Rada Etyki Mediów. Dopiero po tygodniu medialnej nagonki odezwał się ks. Krzysztof Podstawka z diecezji lubelskiej, dyrektor Domu Samotnej Matki. Pokazał na konferencji prasowej odręczny list od Agaty ze słowami: „Serdecznie zapraszam księdza Krzysztofa Podstawkę do siebie do szpitala w odwiedziny. Post scriptum: może ksiądz wpadać, kiedy ksiądz chce”. Ksiądz zachęcał Agatę do urodzenia i proponował jej miejsce w Domu Samotnej Matki, gdzie mogłaby ją odwiedzać matka. Niestety, ostatecznie dziecko Agaty zostało zabite przed narodzeniem.

Potem przed trybunałem strasburskim Agata i jej matka skarżyły się na utrudnienia w przeprowadzeniu aborcji, na to, że lubelski szpital publicznie informował o historii dziewczyny oraz że dziewczynę pozbawiono opieki matki, umieszczając ją w pogotowiu opiekuńczym.

Trybunał dopatrzył się w tej historii złamania trzech przepisów europejskiej konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, dotyczące zakazu nieludzkiego i poniżającego traktowania, prawa do poszanowania życia prywatnego i rodzinnego, a także prawa do wolności i bezpieczeństwa osobistego.

- Ten wyrok jest kolejnym dowodem na to, że wychwalany kompromis nadaje się do wyrzucenia. Wyjątek, dotyczący „ciąży pochodzącej z przestępstwa”, pozwala na zabijanie dzieci tylko dlatego, że ich rodzice są niepełnoletni. Jeśli chcemy zastopować tego typu wyroki, mamy tylko jedno wyjście. Całkowicie zakazać aborcji. Tak jak na Malcie, w Chile czy w Irlandii. W przeciwnym wypadku zawsze znajdą się działacze aborcyjni, którzy będą tłukli kasę na niedoskonałości naszego prawa i proaborcyjnych skłonnościach sędziów z ETPS – skomentował Tomasz Terlikowski.

Przeczytaj o tej sprawie:

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Renata
  30.10.2012 20:14
  Niech zapłacą ci, którzy utrudniali aborcje, albo rodzice chłopaka-gwałciciela
 • Kael
  30.10.2012 21:03

  W przeciwnym wypadku zawsze znajdą się działacze aborcyjni, którzy będą tłukli kasę na niedoskonałości naszego prawa i proaborcyjnych skłonnościach sędziów z ETPS – skomentował Tomasz Terlikowski.

   

  To jest dowolna interpretacja pana Terlikowskiego, ktory nie zrozumial wyroku.

   

  Sad ETPS nie jest "proaborcyjny", ale kieruje sie obowiazujacym (w Polsce) prawem. Jezeli w Polsce jakies prawo jest, to nie moze byc jednoczesnie tak, ze nie mozna do wyegzekwowac.

  Dotyczy to wszystkiego, wiec i takze - niestety - aborcji.

  Ale to nie o aborcje jako taka chodzilo, ale takze o sprzeczne z prawem dzialania roznych innych podmiotow, w tym KAI, ktora publikowala informacje, ktore powinny byc tajne, korzystajac niewatpliwie z przeciekow gorliwcow.

   

  No chyba, ze kazdy z nas jest za pelna jawnoscia grzechow i jak wsiadzie po kieliszku za kierownice, to jego zdjecie powinno pojawiac sie w prasie codziennej i na komputerze policji. A jak przekroczy predkosc i bedzie wyprzedzal na trzeciego, to w domu juz czeka nakaz zgloszenia sie do wiezienia. O oszustwach podatkowych nie wspominajac.

   

 • Kopyrda
  30.10.2012 22:29
  Ciekawe, czy Tomasz Terlikowski i jego zwolennicy czytli "Pieklo Kobiet" Boya. Bo wyglada na to, ze chca ta ksiazke zaktualizowac.
 • wrog
  31.10.2012 01:38
  Slowa i czyny zapisano , policzono, i wyrok wydano. Smierc druga, dla tych co umieraja w grzechach ciezkich. Nawroccie sie poki macie czas bo potem nie ujrzycie juz swiatla na wieki
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.