VIDEO: Dzieci nienarodzone ziewają

Specjalne zdjęcia ultrasonograficzne 4D posługujące się czterowymiarowym obrazowaniem powierzchniowym ludzkiego płodu, ujawniły, że dzieci przed narodzeniem ziewają.

Odkrycia dokonali naukowcy z Uniwersytetu Durham w Wielkiej Brytanii. Ich zdaniem dziecko przebywające w łonie matki robi to kilka razy na godzinę. Częstotliwość ziewania zmniejsza się wraz z wiekiem dziecka.

Wysokiej rozdzielczości zdjęcia USG 4D, dające możliwości uzyskiwania obrazów wielopłaszczyznowych, zostały wykonane na 15 dzieciach w wieku 24, 28, 32 i 36 tygodni życia płodowego. Naukowcy na podstawie czasu otwarcia ust dziecka mogli łatwo odróżnić, kiedy otwiera ono tylko usta, a kiedy ziewa.

NakedMile2000 Baby Yawns in Womb - 4D Ultrasound Video Footage

Zdaniem kierującej zespołem badawczym Nadji Reissland, ziewanie może być sygnałem, że dziecko rozwija się zdrowo. „W przeciwieństwie do nas, płody nie ziewają w sposób zaraźliwy, ani dlatego, że chce im się spać. Częstotliwość ziewania w łonie może mieć natomiast związek z rozwijaniem się mózgu we wczesnej fazie rozwoju płodowego” – dodała.

Zdaniem obrońców życia, im częściej świat ma możliwość oglądania jak wygląda dziecko nienarodzone, tym lepiej.

W ubiegłym roku w USA powstał projekt urządzenia, które pozwala matce oczekującej na poród podglądać swoje nienarodzone dziecko. Urządzenie o nazwie "PreVue" przypomina szeroki pas elastyczny, który kobieta można przymocować wokół swego brzucha i za pomocą USG oraz systemu czterowymiarowej wizualizacji przyglądać się czekającemu na przyjście na świat dziecku.

Pomysłodawcy uważają, że matka przyglądając się naocznie rozwojowi własnego dziecka mogłaby pogłębić z nim więź, co w konsekwencji mogłoby wpłynąć na zmniejszenie ryzyka wystąpienia depresji poporodowej.

«« | « | 1 | » | »»
 • Hit prawdziwy
  23.11.2012 10:52
  Czekam na info, czy te dzieci puszczają bąki. Liczę, że gosc.pl o tym też poinformuje
 • Kali
  23.11.2012 10:56
  Przeciez, że dzieci nienarodzone ziewają, to było wiadomo od dawna. W czym niektórzy widzą tu jakieś zaskoczenie ? Ziewają, bo im się chce spać, i tyle.
 • Winston Smith
  23.11.2012 12:54
  Tutaj jest filmik z mikro-kamery, widać jak dziecko w łonie matki, w 7 tygodniu życia od poczęcia ma CZKAWKĘ !!!!
  http://www.ehd.org/virtual-human-embryo/stage.php?stage=20

  Na samym początku filmu, przez pierwszych 11 sek jest pokazany model dziecka w tym wieku, natomiast NAGRANIE Z MIKRO-KAMERY zaczyna się od 12 sekundy.
  C Z K A W K Ę widać między 23sek a 25sek nagrania. Wcześniej jeszcze widać główkę dziecka, twarz dziecka, rączki, i to jak 7 tygodniowe dziecko w łonie matki rusza nóżkami.

  (Filmik pochodzi z projektu sfinansowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia USA)

  -----------------------
  Na stronie
  http://www.ehd.org/see-baby.php

  znajduje się krótki filmik - prezentacja "See Baby" - "Zobacz Dziecko", wykonana przez zespół amerykańskiego projektu mającego na celu zarejestrowanie najwcześniejszych etapów rozwoju dziecka, w całości finansowanego z funduszy Narodowego Instytutu Zdrowia USA.

  W 27sek filmiku jest NAGRANIE z bliska (z MIKRO KAMERY), BIJĄCEGO SERCA DZIECKA w wieku 5 tygodni i 6 dni od poczęcia.

  ---------------------
  Na stronie http://www.lifeissues.org
  można najechać kursorem w lewym rogu na
  "Listen to the heartbeat of a baby 6.5 week from conception"
  I POSŁUCHAĆ JAK BIJE SERCE DZIECKA,
  które ma 6 i pół tygodnia od poczęcia i jest w łonie matki.

  Serce dziecka zaczyna bić już w 21. dniu życia od poczęcia.
  ------------------

  W 6-tygodniu życia dziecka od poczęcia, okolica warg dziecka staje się wrażliwa na dotyk, a jej podrażnienie powoduje obrót ciała dziecka.

  W 9-tygodniu dziecko odczuwa ból już niemal całą powierzchnią ciała.
  Reaguje na ból jak dorosły człowiek - odsuwa się od źródeł bólu, przesuwa w tył, gwałtownie rusza rękami i nogami, wykrzywia twarz.

  -------------------
  Na stronie www.unmaskingchoice.ca
  po zjechaniu na dół strony, można kliknąć i obejrzeć krótki film "Abortion: before & after", "aborcja przed i po" (jeśli chce się go obejrzeć wchodząc na youtube to trzeba się zalogować, ale można obejrzeć nie przechodząc na youtube - i wtedy bez logowania).

  Widać na nim m.in.:
  NAGRANIE Z MIKRO-KAMERY Z WŁASNYM ŹRÓDŁEM ŚWIATŁA, która sfilmowała poruszające się 7-tygodniowe DZIECKO W ŁONIE MATKI !!!!!!!


  W 59 sek jest NAGRANIE Z ABORCJI wykonanej w 9. tygodniu ciąży:

  WIDAĆ JAK WYCIĄGANA JEST Z PRZEDSIONKA POCHWY
  MALUTKA STÓPKA, a później RĄCZKA

  ----------------
  Na stronie
  http://www.unmaskingchoice.ca/training/classroom/pictures/abortion

  są zdjęcia dzieci "abortowanych" = zamordowanych w różnych okresach trwania ciąży.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.