Zanikające małżeństwa

Według ekspertów The Centre for Social Justice (CSJ) w 2050 roku w Wielkiej Brytanii małżeństwa będą w mniejszości. Rząd nie podejmuje żadnych działań, by zapobiegać rozpadowi rodzin.

Badania wykazują, że najgorzej przedstawia się sytuacja w grupie osób zarabiających najmniej. W tej grupie tylko 50 procent rodziców to małżeństwa. Natomiast w grupie osób z klasy średniej i wyższej o dochodach ponad 90 tysięcy funtów wskaźnik ten wynosi prawie 90 procent.

Według CSJ konieczne są działania dotyczące polityki prorodzinnej mające na celu wzmocnienie roli małżeństwa przede wszystkim w najbiedniejszych społecznościach. Rozpad rodzin, rosnąca liczba rozwodów i związków nieformalnych to poważny problem, który wymaga kompleksowej analizy i programu naprawczego – uważają przedstawiciele CSJ.

Raport opracowano na podstawie danych pochodzących z najnowszego spisu powszechnego w Wielkiej Brytanii. Z przeprowadzonych przez badaczy kalkulacji wynika, że już w 2031 roku rodzin powiązanych węzłem małżeńskim będzie 57 procent, a w 2047 ich udział spadnie do 49,5 procent.

 

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama