Zanikające małżeństwa

Według ekspertów The Centre for Social Justice (CSJ) w 2050 roku w Wielkiej Brytanii małżeństwa będą w mniejszości. Rząd nie podejmuje żadnych działań, by zapobiegać rozpadowi rodzin.

Badania wykazują, że najgorzej przedstawia się sytuacja w grupie osób zarabiających najmniej. W tej grupie tylko 50 procent rodziców to małżeństwa. Natomiast w grupie osób z klasy średniej i wyższej o dochodach ponad 90 tysięcy funtów wskaźnik ten wynosi prawie 90 procent.

Według CSJ konieczne są działania dotyczące polityki prorodzinnej mające na celu wzmocnienie roli małżeństwa przede wszystkim w najbiedniejszych społecznościach. Rozpad rodzin, rosnąca liczba rozwodów i związków nieformalnych to poważny problem, który wymaga kompleksowej analizy i programu naprawczego – uważają przedstawiciele CSJ.

Raport opracowano na podstawie danych pochodzących z najnowszego spisu powszechnego w Wielkiej Brytanii. Z przeprowadzonych przez badaczy kalkulacji wynika, że już w 2031 roku rodzin powiązanych węzłem małżeńskim będzie 57 procent, a w 2047 ich udział spadnie do 49,5 procent.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
 • MałoZarabiamDużoPracuję
  21.01.2013 23:19
  Hmmm..... pomyślmy, jak wezmę czysto formalnie rozwód z żoną moja żona, jako osoba samotnie wychowująca trójkę dzieci dostanie kilka stówek miesięcznie od Państwa, teraz dostajemy wielkie... Tylko Kościół sprawia że się jeszcze nie rozwiodłem.
 • Kopyrda
  22.01.2013 03:54
  Po pierwsze, zanik malzenstw nie oznacza sui generis zaniku rodzin. Po drugie, rzad brytyjski cos w tej sprawie robi: Legalizuje malzenstwa jednoplciowe.
 • smutna refleksja
  22.01.2013 08:39
  A jak jest w Polsce? Dopóki ludzie nie będą mieli stabilnej pracy, dopóty rosnąc będzie rak biedy i demoralizacji. Wyzysk widać gołym okiem i pora na odwrócenie tego bałaganu!
 • Q5JA0wT12qB
  25.11.2013 00:48
  Bardzo fajny artykul. Brakuje takcih blogow. Sama jestem trenerem i szukam takcih.blogow aby sobie poczytac i powymieniac sie doswiadczeniami. Brakuje mi tylko jeszcze jednego powodu, czemu jesz slodycze. Moze dlatego ze masz Candide przewodu pokarmowego. Wiele osob nawet nie wiem ze ja ma.A warto to zbadac.Pozdrawiam.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.