"USA mogą się uczyć od Polski i Węgier"

Organizacja Human Life International wyprodukowała film dokumentalny o sukcesach obrońców życia w Europie Środkowo-Wschodniej. - Stany Zjednoczone mogą się uczyć od Polski i Węgier - ocenia na portalu lifenews.com Stephen Phelan z HLI.

Pokazuje on drogę, jaka przeszły narody naszej części Europy: od zniewolenia hitlerowskiego i komunistycznego po czasy dzisiejsze. Zatrzymuje się na momentach, w których Polacy i Węgrzy postanowili, że prawo ich krajów będzie chronić życie nienarodzonych. Przypomina, że Polska była pierwszym krajem na świecie i pozostaje jedyny krajem rozwiniętym na świecie, w którym zniesiono pełną dostępność aborcji. Zastanawia się, gdzie tkwi źródło tego sukcesu. A odpowiadając sobie, podkreśla, że "odważni liderzy obrońców życia w Polsce mówią nam, że tym, czego naprawdę potrzebujemy, jest spójne i odważne świadectwo wiary". Dodaje, że "ogień, jaki zapalił w Polsce Jan Paweł II jest być może najbardziej konkretnym przykładem tego, co może się stać, gdy ludzie radykalnie poddają się woli Bożej i postepują z odagą i ufnością".

Oto zwiastun wspomnianego filmu:

HLI DotOrg Trailer: Central & Eastern Europe: A Return to Life

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.