Obrońca życia pochowa ofiary „domu horrorów”?

Prośbę o godne pochowanie szczątków dzieci – ofiar aborcji znalezionych w prywatnej klinice aborcyjnej sądzonego obecnie ginekologa z Filadelfii Kermita Gosnella – przesłał do stanowego eksperta medycyny sądowej duchowny kierujący organizacją „Księża za Życiem”, ks. Frank Pavone.

Ginekolog z Filadelfii oskarżony jest o siedem morderstw i doprowadzenie do śmierci pacjentki, jednak w jego klinice, nazywanej przez media „domem horrorów”, znaleziono zamrożone w lodówce szczątki 45 dzieci zabitych w wyniku aborcji. Personel placówki i sam aborcjonista umieszczali szczątki abortowanych dzieci w różnych naczyniach i pojemnikach.

Ks. Pavone przypomina, że nie są to „medyczne odpady”, ale ludzkie ciała, którym należy się szacunek. „Zabito realne istoty ludzkie!” – dodaje obrońca życia w rozmowie z Fox News.

Znany kapłan wyjaśnia, że są dwa powody, dla których poprosił, by mógł pochować ciała abortowanych dzieci. Po pierwsze, jak podkreśla, chodzi o właściwy szacunek dla dzieci, które przez to, co Gosnell zrobił, zostały zhańbione, po drugie zaś chodzi o uświadomienie opinii publicznej, że w całej sprawie doszło do realnych zabójstw.

Dotąd ks. Pavone nie otrzymał odpowiedzi na swą prośbę. Duchowny przyznał, także, że skontaktował się z sędzią, by sprawdzić czy Gosnell zechciałby się z nim spotkać.

Gosnell, zanim został aresztowany, przez ponad 30 lat prowadził klinikę w ubogiej dzielnicy Filadelfii w stanie Pensylwania, gdzie nielegalnie dokonywał tzw. późnych aborcji. W takich przypadkach zabijał rodzące się żywe dzieci, przecinając im nożyczkami rdzeń kręgowy. Policja odkryła w lodówce jednej z klinik Gosnella worki z ciałami ludzkich płodów. Różne części ciał dzieci zostały poupychane do słoików, kubków, pojemników na napoje i kocią karmę.

Pozew przeciwko Gosnellowi złożyła rodzina imigrantki z Bhutanu, która zmarła w 2009 r. w wyniku przeprowadzonej przez niego aborcji. Za zabijanie dzieci Gosnell brał od 325 do 3 tys. dolarów, zależnie od stopnia zaawansowania ciąży kobiety.

Amerykańskie media głównego nurtu, które zazwyczaj z detalami i dziennikarską dociekliwością opisują ważne procesy sądowe, w sprawie Gosnella niemal kompletnie milczą. Jedyne informacje nt. tego procesu są zdawkowe i bardzo ogólne.

Kiddemcee3 Kermit Gosnell, Abortion Doctor, On Trial Over Newborn Baby Murders In Pennsylvania..

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Gosc-i-mira
  25.04.2013 14:36
  Milczenie amerykańskich mediów mówi więcej niż ich wrzaskliwe artykuły. To milczenie jest bardzo wymowne. Mówi czym są naprawdę amerykańskie media. Mówią JESTEŚMY NICZYM.
  JESTEŚMY ŻAŁOSNĄ KARYKATURĄ DZIENNIKARSTWA.
  Ale czy tylko amerykańskie? A nasze, polskie?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.