Obrońca życia pochowa ofiary „domu horrorów”?

Prośbę o godne pochowanie szczątków dzieci – ofiar aborcji znalezionych w prywatnej klinice aborcyjnej sądzonego obecnie ginekologa z Filadelfii Kermita Gosnella – przesłał do stanowego eksperta medycyny sądowej duchowny kierujący organizacją „Księża za Życiem”, ks. Frank Pavone.

Ginekolog z Filadelfii oskarżony jest o siedem morderstw i doprowadzenie do śmierci pacjentki, jednak w jego klinice, nazywanej przez media „domem horrorów”, znaleziono zamrożone w lodówce szczątki 45 dzieci zabitych w wyniku aborcji. Personel placówki i sam aborcjonista umieszczali szczątki abortowanych dzieci w różnych naczyniach i pojemnikach.

Ks. Pavone przypomina, że nie są to „medyczne odpady”, ale ludzkie ciała, którym należy się szacunek. „Zabito realne istoty ludzkie!” – dodaje obrońca życia w rozmowie z Fox News.

Znany kapłan wyjaśnia, że są dwa powody, dla których poprosił, by mógł pochować ciała abortowanych dzieci. Po pierwsze, jak podkreśla, chodzi o właściwy szacunek dla dzieci, które przez to, co Gosnell zrobił, zostały zhańbione, po drugie zaś chodzi o uświadomienie opinii publicznej, że w całej sprawie doszło do realnych zabójstw.

Dotąd ks. Pavone nie otrzymał odpowiedzi na swą prośbę. Duchowny przyznał, także, że skontaktował się z sędzią, by sprawdzić czy Gosnell zechciałby się z nim spotkać.

Gosnell, zanim został aresztowany, przez ponad 30 lat prowadził klinikę w ubogiej dzielnicy Filadelfii w stanie Pensylwania, gdzie nielegalnie dokonywał tzw. późnych aborcji. W takich przypadkach zabijał rodzące się żywe dzieci, przecinając im nożyczkami rdzeń kręgowy. Policja odkryła w lodówce jednej z klinik Gosnella worki z ciałami ludzkich płodów. Różne części ciał dzieci zostały poupychane do słoików, kubków, pojemników na napoje i kocią karmę.

Pozew przeciwko Gosnellowi złożyła rodzina imigrantki z Bhutanu, która zmarła w 2009 r. w wyniku przeprowadzonej przez niego aborcji. Za zabijanie dzieci Gosnell brał od 325 do 3 tys. dolarów, zależnie od stopnia zaawansowania ciąży kobiety.

Amerykańskie media głównego nurtu, które zazwyczaj z detalami i dziennikarską dociekliwością opisują ważne procesy sądowe, w sprawie Gosnella niemal kompletnie milczą. Jedyne informacje nt. tego procesu są zdawkowe i bardzo ogólne.

Kiddemcee3 Kermit Gosnell, Abortion Doctor, On Trial Over Newborn Baby Murders In Pennsylvania..

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Reklama

Reklama

Reklama