Matki I kwartału dopięły swego!

Kobiety, które urodziły dziecko w pierwszym kwartale 2013 r. będą mogły pójść na roczny, płatny urlop.

- Urlop dla matek I kwartału. Tak jest, załatwione i podpisane przez pana premiera Donalda Tuska - powiedziała na początku konferencji Aneta Siejka z ruchu "matek I kwartału"

- Biorąc pod uwagę możliwości finansowe, szukaliśmy jakiegoś momentu, który z jednej otwierałby jak najszerzej wrota do rocznego urlopu, a z drugiej strony byłby nacechowany odpowiedzialnością za finansową kondycję państwa - powiedział Tusk.

Dodał, że zgadzał się w 100 proc. z argumentacją rodziców z ruchu "matek I kwartału", ale musiał brać pod uwagę możliwości finansowe państwa. Jak podkreślił premier, "wielkie wrażenie" zrobiła na nim determinacja matek i ojców z ruchu oraz "kultura dialogu".

- Jeśli dzisiaj stać nas, ze względu na wygenerowanie pewnych środków, na jeszcze jedną inwestycję, to niech to będzie inwestycja w polskie dzieci i polskie rodziny. Rok 2013 miał być rokiem rodziny, dlatego te postanowienia, chociaż nie były proste, uzyskały podstawę finansowania - podkreślił Tusk. "Powiem szczerze, kamień z serca mi spadł" - dodał.

«« | « | 1 | » | »»
 • Ojciec całoroczny
  26.04.2013 13:59
  Chcę też podziękować Panu Premierowi, że będę miał możliwość wzięcia tego urlopu, bo moja żona zarabia lepiej ode mnie, a nadto chce wrócić do pracy. Podzielam zdanie niuni, a moze i ojcowie zagłosują na Pana.
 • piemont12
  26.04.2013 16:34
  Brawa dla premiera Tuska....Umieć przyznać się do błędu, to sztuka, obca wielu politykom...Tusk pokazał klasę.
  Matki dostały, to co im sie należy, a Tusk nie stracił twarzy..... • mamakatarzyna
  26.04.2013 16:47
  Nie chcę być wroną, ale tyle już było obietnic. A deklaracja premiera okaże się faktem dopiero po ustawie sejmowej.
 • Stanisław_Miłosz
  27.04.2013 02:53
  Matki nic nie "dopięły". Pan Premier po prostu kupuje sobie przyszłę poparcie nie za swoje pieniądze.
  Nie pierwszy zresztą raz. I pewnie nie ostatni nim zostanie zdjęty. Tak kupuje jak kupuje za złotówkę dodatkowe godziny w przedszkolach, jak kupił poparcie OFE. W tym kupowaniu rzeczywiście jest dobry.

  Typowa PR-owa zagrywka: z troską pochylony nad przez "los" pokrzywdzonymi Ojciec Narodu.

  Niech się zatem matki I kwartału tak nie cieszą, to co zyskają to ułamek tego co zostało już i jeszcze im będzie odebrane, odebrane w ten mniej widowiskowy od "dopięcia", w ten mniej bolesny bo na raty rozłożony, sposób: w cenach, kosztach, podatkach, na śmieciowym etacie śmieciowej płacy męża etc.
  Ad piemont12 2013-04-26 16:34

  A można stracić coś, czego się już od dawna nie ma?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.