Matki I kwartału dopięły swego!

Kobiety, które urodziły dziecko w pierwszym kwartale 2013 r. będą mogły pójść na roczny, płatny urlop.

- Urlop dla matek I kwartału. Tak jest, załatwione i podpisane przez pana premiera Donalda Tuska - powiedziała na początku konferencji Aneta Siejka z ruchu "matek I kwartału"

- Biorąc pod uwagę możliwości finansowe, szukaliśmy jakiegoś momentu, który z jednej otwierałby jak najszerzej wrota do rocznego urlopu, a z drugiej strony byłby nacechowany odpowiedzialnością za finansową kondycję państwa - powiedział Tusk.

Dodał, że zgadzał się w 100 proc. z argumentacją rodziców z ruchu "matek I kwartału", ale musiał brać pod uwagę możliwości finansowe państwa. Jak podkreślił premier, "wielkie wrażenie" zrobiła na nim determinacja matek i ojców z ruchu oraz "kultura dialogu".

- Jeśli dzisiaj stać nas, ze względu na wygenerowanie pewnych środków, na jeszcze jedną inwestycję, to niech to będzie inwestycja w polskie dzieci i polskie rodziny. Rok 2013 miał być rokiem rodziny, dlatego te postanowienia, chociaż nie były proste, uzyskały podstawę finansowania - podkreślił Tusk. "Powiem szczerze, kamień z serca mi spadł" - dodał.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama