Pierwszy doktorat honorowy dla osoby z zespołem Downa

Karen Gaffney otrzymała otrzymała tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu w Portland. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie to, że jest ona osobą z zespołem Downa.

36-letnia Gaffney ukończyła Portland Community College. Przewodniczy fundacji swego imienia, działającej na rzecz integracji społecznej osób z zespołem Downa. Znana jest jako długodystansowa pływaczka (pokonała m.in. Kanał La Manche i Jezioro Tahoe). Brała udział w triathlonie. Swoją determinacją pokazała, jak wiele można osiągnąć.

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  07.10.2016 14:34
  Daje nam nadzieję, że dzieci z ZD mogą wiele..kocham moją córcię i mam nadzieję, że też kiedyś będzie gwiazdą :) buziaki dla Was..ZD to nie choroba nie kalectwo to inność i piękność
 • Gość
  09.10.2016 00:10
  Napewno nie jest osobą z trysomią21 pary chromosomów. Może ma cechy badania genetyczne zapewne nie potwierdzają tego. Znam wiele osób z tą jednostką choroby niestety wymagają ciągłej opieki, nadzoru. Wiele potrafią jednak na zdobycie wykształcenia tzw średniego czy nawet zawodowego to ponad ich intelekt. Pisać można dużo tylko niestety rzeczywistość jest inna.
 • Gość
  17.10.2016 13:30
  Moja córeczka ma dopiero 17 miesięcy, jest śliczną i mądrą dziewczynką z Z D a ja drże co przyniesie przyszłość :((...to taka loteria...na razie jest dobrze, rozwija siętroszkę wolniej ale mimo wszystko jest jak na dziecko z ZD bardzo bystra i szybko się uczy. ..wszystko bym oddała żeby moja córcia w przyszłości mogła normalnie żyć. ..
 • Gość
  18.10.2016 13:40
  Pamiętajmy że ważne jest aby wcześnie zacząć rehabilitacje. Dzieci z ZD potrzebują więcej czasu a rodzice wsparcia!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.