Modelka z Downem na NY's Fashion Week

Po raz pierwszy w historii New York's Fashion Week na wybiegu wystąpiła modelka z zespołem Downa. Jamie Brewer zaprezentowała kolekcję projektantki Carrie Hammer.

- Dziewczyny, młode kobiety... spójrzcie na mnie i powiedzcie sobie: "jeśli ona potrafi, to ja też" - zaapelował Jamie Brewer. Dodała, że inspirujące jest bycie modelką i dodawanie w ten sposób innym odwagi bycia tym, kim się jest i pokazywania tego, kim się jest. - Zaryzykujcie. Spróbujcie szczęścia. Włóżcie w to serce i duszę, bo jeśli włożycie w to duszę, staniecie się tym, o czym zawsze marzyłyście - wezwała Brewer.

Jamie jest nie tylko modelką, ale także aktorką filmową i teatralną oraz działaczką społeczną. Wystąpiła m.in. w serialu telewizyjnym "American Horror Story".

- Uwielbiam w Jamie to, że zespół Downa jest tylko częścią jej tożsamości. Ona jest przede wszystkim słynną aktorką, utalentowaną pisarką, piękną kobietą i aktywistką. To inspirująca dama - stwierdziła Carrie Hammer. Amerykańska projektantka promuje koncepcję "role models", czyli wzorów do naśladowania, które miałyby zastąpić typowe modelki znane z wybiegów. - Myślę, że to rozszerzenie definicji piękna, tej czysto powierzchwnej, do tej obejmującej pasję, wytrwałość i osiągnięcia - podkreśla Carrie Hammer.

A oto debiut Jamie Brewer na NY's Fashion Week:

ABC News Jamie Brewer Makes Her Runway Debut

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • uwaga
  20.02.2015 20:53
  To nie jest normalne!
 • Maria
  22.02.2015 16:08
  To fantastyczne! Świat jest różnorodny, pokazujmy więc różnorodność we wszystkich aspektach życia. Gratuluję pomysłu i odwagi projektantce, bo niestety komentarze jak Pana lub Pani Uwaga będą się pojawiać. Może dzięki takim akcjom prymitywne myślenie takich ludzi zniknie na zawsze.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.