33 tys. pieluch dla potrzebujących

W ramach akcji „Pieluszka dla Maluszka” Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej zebrało ponad 33 tys. pieluch, które w przededniu Dnia Dziecka zostały przekazane matkom samotnie wychowującym dzieci oraz rodzinom w trudnej sytuacji materialnej.

Akcja „Pieluszka dla Maluszka”, stanowiąca element przygotowań do poznańskiego Marszu dla Życia, który przeszedł ulicami stolicy Wielkopolski 14 kwietnia, rozpoczęła się 8 marca, w Dzień Kobiet. Jednak na prośbę wielu osób dobrej woli zbiórka pieluch została przedłużona do Dnia Matki.

Inicjatywa ta za cel stawiała sobie docenienie odwagi kobiet, które mimo trudnej sytuacji materialnej i rodzinnej decydują się na macierzyństwo. „To czytelny znak, że Kościół nie pozostawia ich samych sobie i otacza je oraz ich dzieci opieką” – zauważa w rozmowie z KAI Natalia Kaczmarek, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Zebrane pieluszki trafiły już do Domu Samotnej Matki w podpoznańskim Kiekrzu prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Boże Miłosierdzia oraz do Caritas Archidiecezji Poznańskiej, która rozdysponuje je między potrzebujące rodziny.

W akcję „Pieluszka dla Maluszka” włączyły się 53 parafie z terenu całej archidiecezji, gdzie koordynowali ją głównie członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Akcji Katolickiej czy innych wspólnot. Ponadto włączyli się w nią uczniowie i poznańscy studenci.

Jak przyznaje Marzena Kasprzak, koordynatorka akcji, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży nie spodziewało się tak wielkiego odzewu społeczności lokalnych na tę akcję. „Wiele osób, dzwoniło do naszego biura i pytało o możliwość włączenia się w inicjatywę. Znalazły się także osoby, które bezinteresownie pomagały w magazynowaniu i przewożeniu darów” – wyjaśnia.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest organizacją ogólnopolską, skupiającą młodych od 14. do 30. roku życia pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. W archidiecezji poznańskiej istnieją 24 oddziały stowarzyszenia, w tym dwa koła akademickie oraz koło kleryckie.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KSM

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.