"Nie" dla gender w polskich szkołach!

Chcemy szkoły, w której nauczyciel ma prawo uczyć i wychowywać. Nie – dla ideologii gender w polskich szkołach! Nie – dla dezorganizacji edukacji przez rząd Tuska! - czytamy w oświadczeniu Prawicy Rzeczypospolitej z 2 września br.

Jako czas "rosnącej nieodpowiedzialności władzy wobec problemów wychowania młodych Polaków" ocenia Prawica Rzeczypospolitej sześć lat rządów Platformy Obywatelskiej, zwracając uwagę, iż "władza przeszła do podważania zasad wychowawczych jako takich", czego miarą jest "przyjęcie bez protestu zaleceń WHO, zakładających totalną seksualizację wychowania dzieci".

PR przypomina, że "zalecenia WHO zakładają, iż dzieci od przedszkola należy zachęcać do masturbacji, w wieku lat dwunastu powinny już nawiązywać kontakty w celu 'uprawiania bezpiecznego i przyjemnego seksu'"  tak, aby  "mając lat piętnaście dziewczęta i chłopcy, mając już dawno inicjację seksualną za sobą, krytycznie oceniały 'normy kulturowe w odniesieniu do ludzkiego ciała' oraz 'normy religijne w odniesieniu do ciąży'".

PR zwraca też uwagę, iż obecna władza "już z własnej inicjatywy – kieruje do nauczycieli podręcznik 'Lekcja równości', przygotowany przez środowiska homoseksualne (...) aby budzić zainteresowanie dzieci ich stylem życia i ćwiczyć je w 'tolerancji'".

Dlatego Prawica Rzeczypospolitej  apeluje do władz o wycofanie się "z tej antywychowawczej polityki. Szczególnie do odwołania tzw. programu działań na rzecz równego traktowania, którego istotą jest odrzucenie definicji rodziny złożonej z ojca i matki, co stanowi negację (...) po prostu samych podstaw życia społecznego".

Pełny tekst oświadczenia w załączniku. 

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama