PE: Nie będzie proaborcyjnej rezolucji

Projekt proaborcyjnej rezolucji Parlamentu Europejskiego, który miał być dziś poddany pod głosowanie w Parlamencie Europejskim, po sporze proceduralnym został odesłany do komisji PE ds. kobiet.

To porażka proaborcjonistów, w tym pomysłodawczyni rezolucji, deputowanej  portugalskich socjalistów Edite Estreli. Najlepszym potwierdzeniem tego jest komentarz, który ukazał się na Twitterze polskiej Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny: „Żenujące zachowanie skrajnie prawicowych eurodeputowanych w PE - zablokowali oni głosowanie nad raportem dot. praw reprodukcyjnych.”

Projekt rezolucji uznaje aborcję za podstawowe „prawo”, sprzeciwia się prawu do wolności sumienia i wzywa Unię Europejską do finansowania aborcji w ramach swojej polityki. Wzywa do rozpowszechniania aborcji oraz pomniejszania prawa do wolności sumienia (i sprzeciwu ze względu na sumienie). Dokument ten milczy w temacie wsparcia dla kobiet w ciąży oraz wykracza poza kompetencje, jakie Państwa Członkowskie przyznały UE i według których państwa członkowskie Unii mają w tym zakresie swobodę w prowadzeniu swej własnej polityki.

Projekt Estreli miał być także odpowiedzią na Europejską Inicjatywę Ustawodawczą “Jeden z Nas”, która została wsparta już przez ok. 1.3 miniona obywateli Państw Członkowskich i która wzywa UE do wstrzymania finansowania aborcji oraz takich praktyk przemysłowych i naukowych, które prowadzą do niszczenia ludzkich embrionów.

«« | « | 1 | » | »»
 • Roman_Lekapenos
  22.10.2013 18:22
  Cały ruch proaborcyjny wspiera się na europejskich lemingach, które wszystko mają w zupie. Ci ludzie nigdy się tak nie zorganizują, jak pro-lajferzy. Swoje pomysły mogą tylko narzucać arogancją władzy i przemocy.
 • west
  23.10.2013 07:52
  Prawo do mordowania bezbronnych ze swej natury nie powinno już być nazywane prawem gdyż jest ohydną zbrodnią.
  Użycie takiej semantyki jest u samych podstaw wywrotowe a tym samym szkodliwe.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.