Walcząca feministka przeciw gender

Walcząca amerykańska feministka Camille Paglia ostrzega, że gender, ignorowanie różnic między mężczyznami i kobietami, prowadzi do zagłady zachodniej cywilizacji.

Autorka głośnej w latach 90. książki "Sexual Persona. Art and Decadence From Nefertiti to Emily Dickinson” (Seksualna Persona – Sztuka I Dekadencja od Nefretete po Emilie Dickinson) stwierdziła w wywiadzie dla „Wall Street Journal”, że na naszych oczach cywilizacja popełnia samobójstwo.

Jej zdaniem, system edukacyjny już od przedszkola robi wszystko, żeby wykastrować mężczyzn z męskości. Co piąty amerykański uczeń ma stwierdzone ADHD, co szósty nerwice. A dalej jest już tylko gorzej. Genderyzm przenikający do wszystkich już niemal dziedzin nauki i życia akademickiego, jest tak naprawdę systemowym zastraszaniem mężczyzn. Uczeniem ich, że nie mogą mówić tego co myślą o kobietach, nigdy nie mogą odsłaniać się ze swoimi uczuciami, pociągiem seksualnym. To akademie seksualnego zakłamania - uważa Paglia, dodając, że produktem tego systemu są narcystyczne, zastraszone, uległe kobietom, pozbawione kreatywności i charakteru karykatury mężczyzn.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GENDER

 • dziewojciech
  30.12.2013 17:28
  http://www.rp.pl/artykul/927662-Wajcha-odbija.html

  a propos zagadnienia, co to są feministki i czym się różnią nasze od amerykańskich
 • paf
  30.12.2013 17:41
  Bilboardy, reklamy, gazety i telewizja pełne nagich kobiecych ciał, mających przyciągać klientów, internet pełen jest wulgarnych komentarzy dotyczących kobiecych piersi - czyli to samo co od wieków, tylko w innej formie. Jakoś nie widzę tego kryzysu "męskości". A jak waszym zdaniem zachowuje się mężczyzna "niewykastrowany"? Wyraża swoją opinię o kobietach i ich powinnościach, niespecjalnie licząc się z ich zdaniem w tej kwestii, jak rozumiem.
 • Valadmir
  30.12.2013 17:55
  Brawo!
  Facet ma być twardzielem, a nie damą przymierzającą spódniczki. Kobieta ma być panią nauczoną szacunku dla samej siebie, a nie kurtyzaną znającą wszystkie smaki prezerwatyw, wypłowiałą od antykoncepcji. Precz z obalaniem takich stereotypów. Pomijając już aspekty religijne czy to takie trudne aby zrozumieć, że brnięcie w taką politykę prowadzi tylko i wyłącznie do niesamowicie gwałtownego spadku przyrostu naturalnego w Europie i w efekcie napływu ludzi z przeludnionej Azji? Europejczycy wymierają w tempie ekspresowym a mimo to na świecie notowany jest przyrost naturalny. W krajach zachodu co drugi mieszkaniec to Arab albo Chińczyk - to się stało w przeciągu kilku lat. Nie trzeba być naukowcem aby takie rzeczy zauważać.
 • maria a
  04.01.2014 01:21
  Dość pokracznie przetłumaczyliście tytuł. Przydałaby się przynajmniej jedna osoba na pokładzie władająca językiem angielskim, bo niestety, przez wasze google- translacje zdarza się, że artykuły wygladają niepoważnie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.