PE przyjął skandaliczny homoraport

Przyjęty dziś przez Parlament Europejski "raport Lunacek", w którym postuluje się m.in. przyznanie prawa do zawierania małżeństw osobom tej samej płci oraz adoptowanie przez takie pary dzieci jest "żałosną ilustracją ideologicznego fanatyzmu" - uważa prof. Ryszard Legutko.

Był on jednym ze 176 eurodeputowanych przeciwnych przyjęciu tego dokumentu.

Raport Lunacek otwiera furtkę do przyznania szerokich przywilejów osobom homoseksualnym, biseksualnym, transseksualnym i interseksualnym. W praktyce oznacza to możliwość zawierania związków zrównanych z małżeństwem i co za tym idzie - adopcji dzieci.

"Parlament Europejski przygotował kolejny dokument, który nie tylko jawnie narusza zasadę pomocniczości, ale jest żałosną ilustracją ideologicznego fanatyzmu. Homofobia jest dziś kijem, którego fanatycy używają do bicia wszystkich, którzy ośmielają się im sprzeciwić" - komentuje Ryszard Legutko. Europoseł PiS podkreśla, że proponowane zmiany umożliwią homoseksualistom łatwiejszy dostęp do unijnych środków na realizację swojej polityki równościowej. Zdaniem Ryszarda Legutki, "nie ma większej bzdury niż twierdzenie, że homoseksualiści to grupa represjonowana".

"Wręcz przeciwnie - są oni obecnie środowiskiem najbardziej uprzywilejowanym. Homoseksualni radykałowie stają się coraz bardziej radykalni, ponieważ wszystko uchodzi im na sucho. Grupa chuliganów-lesbijek zaatakowała belgijskiego arcybiskupa na uniwersytecie w Brukseli. Uczeni, którzy zgłaszają choćby najmniejsze wątpliwości dotyczące tej godnej pożałowania instytucji zwanej małżeństwem homoseksualnym, są szykanowani i terroryzowani. Lista takich haniebnych działań jest długa i wydłuża się z każdym dniem. Parlament Europejski powinien zabrać głos w obronie prawdziwych ofiar a nie stawać się wspólnikiem sprawców" - mówi europoseł PiS.

Posłowie PiS w PE zdecydowanie opowiedzieli się przeciwko raportowi Lunacek. Dokument poparła m. in. grupa EPP, do której należą eurodeputowani PO i PSL, przy czym polscy europosłowie głosowali przeciw raportowi bądź nie wzięli udziału w głosowaniu. W sumie 394 europosłów głosowało za przyjęciem tego dokumentu, 176 było przeciwnych, a 72 się wstrzymało.

Unia Europejska nie ma - zgodnie z traktatami - żadnych uprawnień stanowiących w takich sprawach, jak związki homoseksualne czy aborcja. W ogóle nie powinna się tymi sprawami zajmować. Wobec tego przyjęty dziś raport nie nakłada na żadne państwo obowiązku instytucjonalizacji związków homoseksualnych. Ma on jednak znaczenie polityczne, może służyć do wywierania nacisku. Może tez wpływać na prace instytucji unijnych.

Zobacz, jak głosowali poszczególni europosłowie (strony 58-61. Poparcie projektu 7-0009/2014-UlrikeLunacek-Am1 oznaczało głosowanie za propozycją alternatywną, czyli w istocie przeciwko raportowi Lunacek. Głosowanie za wersją A7-0009/2014-UlrikeLunacek-Am2 oznaczało poparcie skandalicznego dokumentu.)

Przeczytaj komentarz Narzędzie lobby LGTB.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
 • operator
  05.02.2014 00:04
  Jacy parlamentarzyści stoja za takimi pomysłami? Oto przykład: Daniel Cohn-Bendit-poseł do Parlamentu Europejskiego od 1994, należący do Grupy Zielonych – Wolny Sojusz Europejski. W wyborach w 1999 wszedł do Parlamentu Europejskiego z listy francuskich Zielonych, w 2004 – z listy Zielonych niemieckich, zaś w 2009 ponownie we Francji, z listy skupionej wokół Zielonych koalicji Europe Écologie. W wywiadzie telewizyjnym w latach 80-tych powiedział że „seksualność dziecka jest czymś wspaniałym” i „uczucie rozbierania przez 5-letnią dziewczynkę jest fantastyczne, bo jest to gra o absolutnie erotycznym charakterze”.
  Ten facet jest pedofilem i powinien być natychmiast postawiony przed sądem ale to jest możliwe tylko w normalnym świecie bo UE normalnym już na pewno nie jest.
 • Podpisany
  05.02.2014 06:30
  Ktoś jest zdziwiony, prócz pana Legutko? Nie widzę, nie słyszę.
 • Zibi89
  05.02.2014 10:33
  Jak tak dalej pójdzie to dla ochrony moralności publicznej spotkamy się w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

  Unia to naz-bolstwo pełną gębą.
  Oto dlaczego Sowieci wygrali wojnę w 1945 roku.
 • sword
  05.02.2014 10:54
  mirka: Nie podałaś, żadnego argumentu. Przy tak skrajnie postawionym pytaniu oczywistym jest, że lepiej gdy dziecko wychowa się w domu dziecka niż przebywać w towarzystwie homo.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.