Nie ma rąk, a gra na trąbce. I inspiruje

Jamir Wallach, piątkolasista z New Jersey, urodził się bez rąk. Mimo to, gra na trąbce i inspiruje innych, w pełni sprawnych.

- Zobaczyłem, jak moja siostra gra na pianinie i pomyślałem  że i ja mógłbym spróbować grać na jakimś instrumencie - mówi rezolutnie chłopak.

Jego otoczenie stwierdziło, że jeśli Jamir chce grać na trąbce, to trzeba mu w tym pomóc. Pracownicy sklepu muzycznego załatwili mu specjalny uchwyt, który pozwala na grę z użyciem prawej stopy. Dzięki temu chłopak występuje już w szkolnej orkiestrze.

- Chciałbym wszystkim powiedzieć, żeby próbowali. Bo nie wiadomo, co się zdarzy, jak się czegoś spróbuje. Ale nie można się tego dowiedzieć, jeśli się nie spróbuje. Więc próbujcie - mówi Jamir.

Przed nim był jeszcze jeden znany muzyk bez rąk. Tony Melendez zdobył międzynarodową sławę, grając stopami na gitarze.

Amerykańscy obrońcy życia zauważają, że wada rozwojowa, z jaką urodzili się i Jamir, i Tony, jest główną przyczyną aborcji, w tym także tzw. późnych aborcji - podobnych do tej, która miała miejsce niedawno we Wrocławiu.

Zobacz, jak sobie radzi Jamir:

WTNH Armless Child Plays Trumpet

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.