Bronią położnej

Rozszerza się akcja pomocy Agacie Rejman - położnej, która odmówiła udziału w aborcjach, dokonywanych w rzeszowskim szpitalu Pro-Familia.

We wszystkich parafiach diecezji rzeszowskiej odczytany został w niedzielę komunikat Kurii przeciwko aborcji, dokonywanej w jednym z rzeszowskich szpitali wraz z wyrazami poparcia dla dzielnych położnych, które odmówiły uczestnictwa w tych zabiegach.

W ubiegłym tygodniu położna Agata Rejman, która poinformowała opinię publiczną o tym procederze, spotkała się wraz z mężem z biskupem rzeszowskim Janem Wątrobą i biskupem seniorem Kazimierzem Górnym.

Także Kuria Przemyska, Zamojska, Sandomierska, Rzeszowska i Tarnowska wystosowały oficjalne pisma protestu przeciw aborcji do dyrekcji tego prywatnego szpitala.

Coraz więcej środowisk (Akcja Katolicka, Ruch Światło-Życie, KSM ) wysyła oficjalne listy protestacyjne do tego szpitala.

W tym tygodniu odbędzie się w Rzeszowie siódma już pikieta przeciw aborcji i w obronie położnej.

We wszystkich kościołach województwa podkarpackiego (nie tylko diecezji rzeszowskiej) rozłożono 70 tys. bezpłatnych egzemplarzy gazety "Solidarni z Agatą" , w której opisana jest sytuacja w szpitalu Pro-Familia. Jest też wywiad z Agatą Rejman oraz rozmowa z mecenasem, który jest założycielem stowarzyszenia "Solidarni z Agatą".

Zgłaszają się też inni prawnicy, którzy oferują bezpłatną pomoc prawną, jeśliby szpital wytoczył położnej proces.

W ostatnią niedzielę w kaplicy w szpitalu Pro-Familia został odczytany list biskupa seniora Kazimierza Górnego w obronie położnych i wzywający szpital do zaprzestania dokonywania aborcji.

Podpisy wsparcia dla położnych z Pro-Familii zbierane są także w diecezji przemyskiej przez członków Ruchu Światło-Życie.

«« | « | 1 | » | »»
 • Alpejski
  03.04.2014 17:59
  Kochani!

  Pod tym linkiem można się podpisać w obronie położnej.


  http://www.citizengo.org/pl/5156-szpital-przesladuje-polozna-za-sprzeciw-wobec-aborcji  Pozdrowienia
 • Fionna
  06.06.2014 20:13
  Szpital ma podpisany kontrakt z NFZ. Więc - sorry - jeśli prawo nie zabrania, to jesteśmy w pracy. Jeżeli pani z ZUS nie podoba się interesant bo jest ordynarny, to ma go obsłużyć czy jej się to podoba czy nie.
  Dziwię się, że w tak katolickim kraju są takie problemy ze złodziejami, pedofilami, mordercami, pijanymi kierowcami. A gdzie przestrzeganie podstawowego kanonu czyli dziesięciu przykazań.
  Moje sumienie urzędnika samorządowego nie pozwala mi na przyjmowanie podań o umorzenie podatków należnych samorządowi.
  Jak złamię nogę, to lekarz mi nie złoży, bo sumienie zabrania mu ingerować w ciało człowieka?
  Apeluję: LEKARZE NIE LECZCIE CHORYCH, PONIEWAŻ JEST TO INGERENCJA W CIAŁO LUDZKIE. Zamknijmy wszystkie szpitale. Pozdrawiam
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.