Obrońcy życia krytykują premiera

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia krytykuje premiera Donalda Tuska za to, że w sprawie konwencji przemocowej rozmawia z niereprezentatywnymi organizacjami, a pomija inne.

„Pan Premier spotkał się w ostatnim czasie dwukrotnie z przedstawicielkami stowarzyszenia Kongres Kobiet i wysłuchał ich opinii m.in. na temat Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Jako przedstawiciele ponad stu organizacji prorodzinnych wystąpiliśmy do Pana Premiera z prośbą o spotkanie przed podpisaniem przez rząd tej Konwencji, a następnie ponownie przed decyzją o skierowaniu jej do ratyfikacji. Niestety, nasze prośby o spotkanie z Panem Premierem nie zyskały pozytywnej odpowiedzi” – pisze w oświadczeniu prezes PFROŻ Paweł Wosicki.

„Taka sytuacja świadczy o nierównym traktowaniu organizacji pozarządowych i konsultacji swoich projektów tylko z wybranymi podmiotami, które nie są reprezentatywne dla obszaru związanego z szeroko pojęta polityka społeczną” – podkreśla prezes Wosicki, dołaczając do swego oświadczenia ostatnią prośbę o spotkanie z panem Premierem z dnia 24 kwietnia 2014 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama